دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۹۰/۰۷/۱۲  ۰۸:۲۷

باز هم دانشگاه صنعتی شریف عرصه‌ی حضور نخبگان کشور شد

 

 


باز هم دانشگاه صنعتی شریف عرصه‌ی حضور نخبگان کشور شد

دکتر سعید سهراب‌پور قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در نشست معاونت علمی با نخبگان و دارندگان مدال‌های المپیادهای جهانی و کشوری، از عضویت 14 نفر از دارندگان طلای المپیادهای علمی در هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف خبرداد.
وی با اشاره به وضعیت اشتغال برترین های آزمون سراسری افزود: در حال حاضر 14 نفر از دارندگان طلای المپیادهای علمی عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف و 3 نفر از دارندگان طلا جذب پژوهشگاه دانش‌های بنیادی شدند.
لازم به ذکر است در سال تحصیلی جدید نیز مانند سال‌های گذشته نود درصد دانش‌آموزان المپیادی که علاقمند به ادامه تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی بودند، دانشگاه شریف را برگزیدند، آمار ورودی هر رشته بدین شرح می‌باشد: همه‌ی 13 نفر المپیادی کامپیوتر، همه‌ی 11 نفر المپیادی نجوم، همه‌ی 9 نفر المپیادی ریاضی، 8 نفر از 10 المپیادی فیزیک،3 نفر از 8 المپیادی شیمی که آن 5 نفر باقی هم رشته‌های پزشکی را انتخاب نموده-اند.
همچنین نفرات برتر کنکور 90 در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، دانشگاه صنعتی شریف را برای ادامه تحصیل خود برگزیدند.
روابط عمومی دانشگاه آمار دقیق حضور نفرات برتر کنکور 90 را اعلام نمود. از 100 نفر اول 98 نفر، از 200 نفر اول 195 نفر و از 500 نفر اول 339 نفر به شریف آمدند.
همچنین در مقطع کارشناسی ارشد از یک هزار و 457 دانشجوی کارشناسی ارشدی که از طریق آزمون وارد دانشگاه شریف شده‌اند بیش از 70 درصد از 15 نفر اول رشته‌های و گرایش‌های مختلف این دانشگاه را انتخاب نموده‌اند.

 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran