دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۹۰/۰۷/۰۴  ۱۴:۰۸

دانشجوی شریفی بار دیگر افتخار آفرید

بازهم در دانشگاه صنعتی شریف
دانشجوی شریفی بار دیگر افتخار آفرید

علیرضا رجب‌نژاد، دانشجوی دانشکده مهندسی مکانیک توانست اختراعی دیگر را در راستای رفع مشکلات ناشی از مصرف آب و گاز آپارتمان‌ها به ثبت برساند.
این طرح، با نام کنتور چند منظوره هوشمند دیجیتال به ثبت رسیده است و در مرحله تجاری سازی، به منظور استفاده در آپارتمان‌های چند واحدی قرار دارد. رجب‌نژاد در مورد این طرح تجاری می‌گوید: از مهم‌ترین مزیت‌های این طرح می‌توان به حل‌و‌فصل مشکلات ناشی از مشترک بودن هزینه آب و گاز، پرداخت قبوض به صورت ساده و آسان، جداسازی میزان آب و گاز مصرفی در ساختمانها، محاسبهی بازدهی موتورخانه و مقدار گاز به هدر رفته، امکان قرائت کنتور از راه دور و صرفه‌جویی در واحدهای آپارتمانی اشاره کرد. لازم به ذکر است که این طرح، در آستانه تجاری شدن قرار داشته و هم‌اینک نیز مورد استقبال و درخواست چند اُرگان قرار گرفته است.
وی تا کنون اختراعاتی دیگر از جمله روبات GRC شستشوگر گاردریل، سیفون کاهنده مصرف آب سرویس‌های بهداشتی، طراحی و ساخت کلاچ ارگونویک خودرو و مواردی دیگر را به نام دانشگاه صنعتی شریف به ثبت رسانده است. این اختراعات، در مرحله ثبت جهانی بوده و تا آینده‌ای نزدیک جهانی خواهند شد.
از دیگر افتخارات این نخبه می‌توان به کسب مقام اول جهان در طراحی و ساخت هواپیماهای بدون سرنشین-2006 جورجیا- ‌آمریکا، کسب مقام ششم جهان درمسابقات جهانی روباتیک- 2007FIRA WORLD CUP ، کالیفرنیا- آمریکا و کسب مقام اول در طراحی مفهومی مسابقات ملی طراحی و ساخت خودروهای الکتریکی در سال 88 اشاره کرد.
 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran