دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۹۰/۰۶/۰۶  ۰۹:۳۱

سومین دوره مسابقات سراسری سرامیک ایران در دانشگاه شریف

سومین دوره مسابقات سراسری سرامیک ایران آبان ماه سال جاری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.
این مسابقات، یک رقابت دانشجویی است که به صورت سالانه بین دانشجویان سراسر کشور برگزار می‌گردد. روند مسابقات به این صورت است که یک سری ویژگی ها برای سرامیکی خاص و یا یک قطعۀ سرامیکی مطرح می‌شود. سپس گروه‌های شرکت کننده از دانشگاه‌های سراسر کشور می‌کوشند تا با تنظیم فرایند ساخت، قطعۀ مورد نظر را به گونه‌ای آماده کنند که بهترین خواص مطلوب را داشته‌باشد. نهایتاً در روز مسابقه از نمونه‌های آنها تست‌های مورد نظر گرفته‌خواهد شد. تشریح فرایند ساخت هر نمونه در قالبِ یک پوستر نیـز می‌توانـد جنبۀ آموزشی و علمـی مسـابقات را تقویـت کند که این در کنار گزارشـی است که برای ساخت هر نمونه از طرف هر گروه تنظیـم شده است. می‌توان مسأله را این گونه مطرح کرد که از یک محصول با جنسی خاص، بهترین خواص را انتظار داشت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف هدف از برگزاری این مسابقات، آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان با سرامیک‌ها و روش‌های فرآوری آن‌ها، تأکید بر اهمیت استفاده از مواد نو، حل یکی از مشکلات صنایع در طراحی، فرآوری یا استفاده از سرامیک‌ها با مطرح شدن به عنوان سؤال مسابقه، يافتن راه حل‌هاي مناسب براي استفادۀ بهتر از سرامیک‌ها، ایجاد نشاط و تحرک علمی در دانشجویان و ايجاد انگيزه رقابت سالم علمي در دانشجويان می‌باشد.
اولین دورۀ این مسابقات در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر میبد با عنوان "فنجان‌هاي سراميكي مستحکم" و دومین دوره نیـز در دانشگـاه علم و صنعـت ایران با موضوع "ساخت مواد متخلخل سراميكي باخواص مكـانيكي بهـينه" برگزار گردیده است.
طبـق برنامه ریزی‌های انجام شده، سومین دورۀ مسابقـات در روزهای 25 و 26 آبـان سال جاری در دانشگاه صنعتی شریف با عنوان «سرامیک های متراکم با خواص فشاری برتر» برگزار خواهد گردید، که تعیین تـم کلی مسابقـات، حمایت و اطلاع از نیاز صنایع کشور را می‌طلبد.
علاقه مندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس اینترنتی www.irannss.ir مراجعه نمایند.


 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran