دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۹۰/۰۵/۲۰  ۱۱:۱۵

اولین جشنواره نوآوریهای تلفن همراه

مهندس پهلوان زاده: اولین جشنواره نوآوریهای تلفن همراه ایران در دانشگاه صنعتی شریف برگزار میشود
دبيرخانه نخستین دوره «جشنواره نوآوریهای تلفن همراه ایران» هم اکنون پذیرای آثار علاقهمندان است. این جشنواره که توسط مرکز مطالعات تکنولوژی دانشگاه صنعتی شریف و با همکاری موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود، با طراحي و برگزاري مسابقات مختلف، بر آن است تا ضمن تشویق اقشار مختلف علاقهمند به بهکارگیری فناوری‌های نوین و صاحبان خلاقیت و نوآوری در زمینه ارایه محصولات نرمافزاری و خدمات مبتنی بر تلفن همراه؛ آثار برتر و استعدادهای این حوزه را شناسایی کرده و به جامعه معرفی نماید.
مهندس محمدامین پهلوانزاده، دبیر این جشنواره ضمن اعلام این خبر، اهداف اين رويداد‌ را جذب نخبگان، كارآفرينان، شركت‌هاي كوچك و عامه‌ي مردم براي ارایه‌ي ايده‌هاي كاربردي، طرح‌هاي كسب و كار، نرم‌افزار‌ها و خدمات كاربردي و مقالات ترويجي، برشمرد. وی افزود: مخاطبان جشنواره نوآوري‌هاي تلفن همراه از فضاي كسب و كارهاي نوپا، افراد خلاق و نوآور و فضاي عمومي جامعه خواهند بود، اين جشنواره و دومین کنفرانس خدمات ارزش افزوده تلفن همراه ایران که توسط این مرکز برگزار می‌شود، مي‌توانند در كنار هم نقش مكمل و موثري در شكل‌گيري اجزاي اكوسيستم خدمات ارزش افزوده‌ي تلفن همراه و ارتقاء دانش و فرهنگ عمومي ايفا كنند.
به گفته‌ي پهلوان‌زاده، در بخش مسابقه شهروندي جشنواره، همه‌ شهروندان كشور مخاطب جشنواره هستند و هركس كه علاقه‌مند به ايده‌پردازي در زمينه‌ي كاربرد‌هاي تلفن همراه است، مي‌تواند با نگاه دقيق‌تري به زندگي، كار و محيط پيرامون خودش، انواع كاربرد‌ها را براي فن‌آوري‌هاي تلفن همراه متصور شود و با صرف زماني اندك در اين مسابقه شركت كند.
مدير گروه كسبوكار مركز مطالعات تكنولوژي، بخش‌هاي مقالات، طرح كسبوكار (Business Plan) و مسابقه‌ي توليد نرم‌افزار را از ديگر بخش‌هاي جشنواره اعلام و خاطر نشان كرد: جوايز نفيس و ارزشمندي براي همه بخش‌هاي مختلف جشنواره در نظر گرفته شده است كه علاوه بر افتخار دريافت مقام‌هاي برتر، روشي براي قدرداني از برگزيدگان جشنواره خواهد بود.
پهلوانزاده در ادامه اضافه کرد: محصولات و دستاورد‌هاي ارایه‌شده در جشنواره‌ي نوآوري‌هاي تلفن همراه ايران از نوع كاربردي بوده و با ارزيابي و انتخاب بهترين‌هاي هر حوزه، تلاش مي‌شود، مسير ورود ايده‌هاي كاربردي و تيم‌هاي جوان و نوپا، به بازار ارایه خدمات ارزش افزوده، تسهيل شود و با استفاده از توان بالقوه‌ و بالفعل نيروهاي جوان، پويا و خلاق جامعه در رابطه با نوآوري و كارآفريني در بستر تلفن همراه از اين فرصت همگاني نهايت بهره‌برداري صورت بگيرد.
وي افزود: در دنیای امروز نقش پررنگ دنیای فناوری ارتباطات و اطلاعات در تسهیل زندگی روزمره انسانها غیرقابل انکار است و شبکه تلفن همراه به عنوان یکی از اجزای این دنیای بزرگ از متداولترین فناوریهای در دسترس اقشار مختلف جامعه میباشد. امروزه با پیشرفت نسلهای مختلف شبکههای ارتباطی، روز به روز به زمینههای استفاده کاربردی از تلفن همراه افزوده میشود. کشور ما نیز همپا با دیگر کشورهای جهان در حال بهرهبرداری از قابلیتها و خدمات ارزش افزوده تلفن همراه است.
دبير جشنواره اظهار كرد: تلاش خواهيم كرد تا جوايز جشنواره نوآوري‌هاي تلفن همراه به عنوان عالي‌ترين افتخار و مهر تاييد بر كيفيت و خلاقيت در توليد محصولات و خدمات صنعت تلفن همراه كشور جايگاه خود را پيدا كند. برگزاري اين جشنواره، قدم اول از مجموعه فعاليت‌هايي است كه هدف آن تكميل زنجيره‌اي است كه از يك ايده شروع مي‌شود و در نهايت به شكل يك محصول يا سرويس تجاري در اختيار مردم قرار خواهد گرفت.
علاقه‌مندان مي‌توانند تازه‌ترين اخبار جشنواره و اخبار صنعت تلفن همراه را از طريق وب‌سايت www.mobileawards.ir به صورت آنلاين و يا با عضويت در سايت به صورت اي‌ميل دريافت كنند و از همین طریق آثار خود را برای داوری به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. مهلت ارسال آثار برای شرکت در دور اول داوری‌ها، نیمه آذر ماه امسال است و مراسم قدردانی از صاحبان آثار برتر و اهدای جوایز هم‌زمان با افتتاحیه دومین کنفرانس خدمات ارزش افزوده ایران در اسفند ماه برگزار خواهد شد

 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran