دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۹۰/۰۵/۲۰  ۱۰:۵۶

آغاز به کار چهارمین همایش معرفی رشته‌ها

چهارمين همايش «معرفي رشته‌هاي فني و علوم پايه دانشگاه شريف» آغاز به كار كرد

به گزارش خبرنگار نشریه شریف، در چهارمين همايش تخصصي معرفي رشته‌هاي فني و علوم پايه ويژه پذيرفته شدگان كنكور كه با حضور رتبه‌هاي برتر كنكور سراسري رشته رياضي و مسئولان دانشگاه صنعتي شريف برگزار شد، برخي از رشته‌هاي فني همچون مهندسي مكانيك، مهندسي شيمي، مهندسي نفت و مهندسي فناوري اطلاعات معرفي شدند.

بر اساس اين گزارش، استادان هر يك از اين رشته‌ها ضمن تشريح رشته‌هاي مربوطه و ارایه موضوعاتي چون گرايش‌هاي رشته‌ها، آينده شغلي و تحصيلي آنها، مشاوره‌هاي لازم در خصوص انتخاب رشته را به داوطلبان ارایه كردند.

گفتني است، این همایش همه ساله پس از اعلام نتايج كنكور سراسري، با برگزاري همايشي تخصصي ضمن دعوت از 1000 رتبه برتر كنكور، به معرفي رشته‌هاي اين دانشگاه و شرايط پذيرش آن مي‌پردازد.


• دکتر روستاآزاد: دانشگاه شريف براي جذب داوطلبان كنكور لپ تاپ جايزه نمي‌دهد
دكتر رضا روستاآزاد با بيان اينكه برترين‌هاي كنكور به دلايل ويژگي‌هاي خاص دانشگاه شريف اين دانشگاه را براي ادامه تحصيل خود انتخاب مي¬كنند، اظهار داشت: سال گذشته از 100 نفر اول كنكور 97 نفر، شريف را براي ادامه تحصيل خود انتخاب كردند.

وي با اشاره به اينكه در حال حاضر برخي از دانشگاه‌ها براي پذيرش و جذب دانشجويان وعده‌هايي چون جايزه لپ تاپ و پذيرش بدون كنكور در مقاطع تحصيلي بالاتر مي¬دهند، افزود: دانشگاه شريف نه لپ تاپ جايزه مي‌دهد و نه ضمانتي براي پذيرش بدون كنكور دارد، بلكه تنها تضمين اين دانشگاه خدمت به دانشجو و ارایه خدمات آموزشي و پژوهشي با بهترين كيفيت است.

رئيس دانشگاه صنعتي شريف با بيان اينكه علاوه بر برترين‌هاي كنكور، برگزيدگان المپيادها نيز دانشگاه شريف را انتخاب مي¬كنند، تصريح كرد: از 48 برگزيده المپيادي، 45 نفر در اين دانشگاه پذيرش شده‌اند كه سه نفر ديگر از متقاضيان رشته علوم پزشكي بودند.

روستاآزاد اضافه كرد: براي جذب داوطلبان رشته‌هاي پزشكي هم برنامه داريم تا مركز تحقيقات پيشرفته خدمات پزشكي را با همكاري پژوهشگاه رويان و پژوهشكده ابن سينا در شعبه‌ی اين دانشگاه در جزيره كيش ايجاد كنيم.

وي تصريح كرد: در دانشگاه شريف افراد به صورت فرد وارد دانشگاه شده و در قالب شركت‌هاي دانش بنيان متشكل از دانشجويان، استادان و موسسات تحقيقاتي و پژوهشي خارج مي¬شوند.

ریاست دانشگاه با اشاره به فعال بودن حوزه ارتباط با صنعت و حوزه‌هاي فناوري دانشگاه گفت: بسياري از دانشجويان اين دانشگاه كرسي‌هاي بهترين دانشگاه‌هاي معتبر دنيا را به خود اختصاص مي¬دهند.

روستاآزاد با بيان اينكه دانشگاه شريف از نظر علمي قابل رقابت با بسياري از دانشگاه‌هاي معتبر دنيا است، بيان داشت: اين دانشگاه ممكن است به دليل برخي از مسائل مالي، از نظر تجهيزات كمتر از اين دانشگاه‌ها باشد كه براي جبران اين امر دوره دكتري 2+2 و كارشناسي ارشد 1+1 ارایه شده است.

وي تاكيد كرد: ارائه اين دوره‌ها به منظور توسعه فعاليت‌هاي علمي و پژوهشي دانشجويان و استفاده از تجهيزات و امكانات دانشگاه‌هاي معتبر بوده است.

روستاآزاد در پایان رتبه اين دانشگاه در بين دانشگاه فني- مهندسي دنيا را 160 عنوان و تصريح كرد: اين در حالي است كه بسياري از طرح‌هاي پژوهشي و تحقيقاتي ما هنوز مطرح نشده و برنامه داريم تا با این وجود رتبه خود را به 100 برسانيم.

لازم به ذكر است، چهارمين همايش تخصصي معرفي رشته‌هاي فني و علوم پايه دانشگاه صنعتي شريف ويژه پذيرفته شدگان كنكور تا 20 مردادماه ادامه دارد.

 

 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran