دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۹۰/۰۵/۰۱  ۱۹:۱۸

بازديد علمي دانشجويان از شركت صنايع ريلي ايران خودرو

بازديد علمي دانشجويان از شركت صنايع ريلي ايران خودرو(ايريكو) در شهرستان ابهر
به دنبال اجراي ششمين طرح ملي «ايران مرز پرگهر» و در راستاي انجام بازديدهاي علمي دانشجويان از دستاوردهاي ملي و صنعتي، 21 تيرماه جاري تعداد 20 نفر از دانشجويان مقاطع كارشناسي وكارشناسي ارشد رشته‌هاي مهندسي مكانيك و مهندسي صنايع از شركت صنايع ريلي ايران خودرو(ايريكو) در شهرستان ابهر بازديد كردند.
به گزارش نشریه شريف، اين بازديد به همت معاونت فرهنگي جهاددانشگاهي صنعتي شريف و در راستاي بازديدهاي علمي و فني از دستاوردهاي ملي بخش صنعت كشور انجام شد.
در این برنامه، دانشجويان با حضور در بخش توليد شركت و آشنايي با بخش‌هاي فني آن به ارایه پرسش‌هايي درباره ساخت واگن‌هاي مسافربري و مشخصات فني ريل باس‌هاي ايريكو پرداختند و مديران بخش‌هاي مختلف در ايريكو نيز به پرسش‌هاي آنان پاسخ گفتند.
همچنين در اين بازديد مديران ايريكو ضمن برشماري ماموريت‌هاي اصلي اين شركت در زمينه‌هايي چون؛ توليد واگن قطار حومه‌اي و شهري، خدمات مشاوره‌اي در مورد ناوگان ريلي، ساخت و تامين قطعات يدكي و اجزاي مورد نياز واگن و نگهداري و تعميرات پشتيباني و بهره برداري از ناوگان ريلي بر ضرورت تقويت محصولات خود در زمينه‌هاي مختلف تاكيد كردند.
خاطرنشان مي‌شود، شركت ايريكو در سال 1382 در زميني به وسعت 52 هكتار و با 46000 مترمربع بنا، با سرمايه 53 ميليون دلار تاسيس شد. اين شركت در سال 1386 با توليد اولين ريل باس براي شركت قطارهاي مسافربري(رجا) از طريق انتقال تكنولوژي شركت روتم هيونداي كره جنوبي فعاليت خود را به طور رسمي آغاز كرد.
ظرفيت فعلي توليد ايريكو سالانه 200 دستگاه واگن مي‌باشد كه اين تعداد تا سال 1392 با توسعه فاز سوم به 100 دستگاه افزايش خواهد يافت. در راستاي اجرايي نمودن استراتژي درازمدت توسعه و به منظور متمركز نمودن تامين كننده‌هاي قطعات، ايريكو اقدام به ايجاد خوشه‌هاي صنعتي در مجاورت كارخانه نموده است. اين مجموعه صنعتي شامل حدود 50 شركت توليدي است. از ديگر محصولات ايريكو مي‌توان به واگن‌هاي مترو، قطار سبك شهري و منوريل اشاره كرد.

 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran