دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۹۰/۰۵/۰۱  ۱۴:۳۸

استخر دانشگاه یک ساله شد

استخر دانشگاه یک ساله شد
با توجه به گذشت یک سال از افتتاح مجموعه آبی دانشگاه صنعتی شریف و اینکه در فصل تابستان قرار داریم و استفاده از استخر در این فصل لذت بخش‌تر است، به سراغ مهندس نیاورانی مدیر استخر دانشگاه رفتیم و با وی به گفتگو نشستیم که در زیر بخشی از آن را می‌خوانید.
• پس از گذشت یک سال از افتتاحیه استخر تا چه حد به اهدافی که در نظر داشته‌اید نزدیک شده‌اید؟
در درجه اول رضایت دانشگاه مد نظر بوده که در این خصوص مسئولین دانشگاه می‌بایست نظر بدهند و در درجه دوم بحث رضایت ارباب رجوع و خوشنامی مجموعه بوده که فکر می‌کنم در این بخش با توجه به سابقه یک ساله، عملکرد خوبی داشته‌ایم.
• گردش مالی استخر در طول این یک سال چگونه بوده است؟
گردش مالی استخر با توجه به اینکه مجموعه هنوز به لحاظ تجهیزات و سرویس‌دهی که به واسطه عدم وجود نقدینگی آن طور که باید تجهیز نشده و ما هنوز تک محصولی هستیم و قسمت‌های بدن سازی هنوز تکمیل نشده است، روند رو به رشدی داشته است و با تکمیل مجموعه و راه اندازی قسمت بدنسازی این روند بهتر نیز خواهد شد.
• اصلی‌ترین مشکلات استخر چیست؟
اولین و مهم‌ترین دغدغه ما در خصوص وقت‌هایی است که دانشگاهیان برای استفاده از مجموعه از ما می‌خواهند و ما تمام تلاشمان رضایت‌مندی این عزیزان است که بازهم این موضوع به نقدینگی و بودجه‌ای که ما داریم وابسته است. اگر بتوانیم منابع مالی استخر را تأمین کنیم، مسلماً می‌توانیم وقت‌های بیشتری را در اختیار اعضای دانشگاه جهت استفاده از استخر قرار دهیم.
• تا کنون با چه ارگان‌ها و سازمان‌هایی قرارداد بسته‌اید؟
بزرگترین ارگانی که با آن قرارد بسته‌ایم شرکت نفت می‌باشد، از آنجا که شرکت نفت معمولاً بهترین‌ها را انتخاب می‌کند این امتیاز خوبی برای ما محسوب می‌شود. همچنین با بانک پاسارگاد و دبیرستان مفید نیز قراداد بسته¬ایم و با شرکت صدرا در حال مذاکره هستیم. البته ما برای قرارداد با ارگان‌ها محدودیت داریم از این لحاظ که نمی‌توانیم همه سانس‌ها را به طور کامل دراختیارشان قراردهیم.
• شایعاتی در خصوص واگذاری استخر به ارگان‌ها و شرکت‌های پیمان‌کاری خصوصی شنیده می‌شود، آیا صحت دارد؟
امیدوارم همان در حد شایعه باشد، زیرا در صورت واگذاری به بخش خصوصی یقیناً بدانید دیگر مجموعه به این شکل نخواهد بود، چرا که در آن صورت شرکت یا ارگانی که استخر به آن واگذار شود اولین هدفش بهره برداری مالی می‌باشد و این مجموعه برای نظافت و حفظ امتیازاتی که از لحاظ بهداشتی و دیگر مسائلی که برای یک استخر خوب حائز اهمیت است، نیاز به منابع انسانی و تامین هزینه دارد و یک ارگان خصوصی که تأمین سود و هزینه‌های خودش را در اولیت قرار می‌دهد، به این مسائل اهمیتی نخواهد داد و در نتیجه بعد از گذشت دو یا سه سال مجموعه دیگر این کیفیتی که الان دارد را به هیچ عنوان نخواهد داشت.
• آیا قصد گسترش این مجموعه را دارید؟
یقیناً در صورت تمایل و همکاری مسئولین دانشگاه و همکاری اداره تربیت‌بدنی و مسئولین آن چرا که نه؟ ما اگر بتوانیم با تربیت‌بدنی تعامل داشته باشیم با توجه به اینکه فاصله مجموعه استخر و تربیت‌بدنی نزدیک به یکدیگر است می‌توانیم همکاری‌های بسیار خوب و مفیدی داشته باشیم و هر دو مجموعه گسترش یابد، حتی می‌توانیم رشته‌های وزرش‌های جدیدی را نیز در این مجموعه ایجاد کنیم.
• آیا قصد سازمان‌دهی تیم‌های شنای دانشجویی و کارمندی را به طور مشخص دارید؟
تیم‌های دانشگاهی خودشان خوشبختانه کارشان را انجام می‌دهند اما به نظر شخص بنده که همواره با ورزش بوده‌ام نگاه به ورزش در سطح کشور نیاز به بازنگری دارد، انگیزه‌ها خیلی کم شده و آن نه به دلیل عدم حضور ورزشکار بلکه عدم ایجاد انگیزه توسط مسئولین است، در زمان دانشجویی خود من بخش ورزش دانشگاهی در کشور بسیار پویاتر بود.
• به طور معمول افراد استفاده کننده اعم از اساتید، دانشجویان و کارمندان چند نفر می‌باشد؟
استفاده از استخر در فصول مختلف متفاوت است، ولی عمده بهره‌برداری از استخر در طول سال توسط دانشجو و اساتید و کارمندان می‌باشد که البته در فصول امتحانات حضور دانشجویان کمتر است.
 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran