دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۹۰/۰۴/۰۵  ۱۷:۵۷

بازدید هیأت نمایندگان سازمان فضایی APSCO از دانشگاه صنعتی شریف

هیأت نمایندگان سازمان همکاری فضایی آسیا - اقیانوسیه (APSCO)، به سرپرستی آقای تسودل نیامکهو – مدیرکل دپارتمان آموزش این سازمان، به همراه نمایندگان سازمان فضایی ایران، به سرپرستی آقای دکتر محمد عروتی‌نیا – مدیرکل مرکز تحقیقات و آموزش فضایی، در روز یک‌شنبه مورخ ۲۹ خرداد ۱۳۹۰ از دانشگاه صنعتی شریف بازدید نمودند. این بازدید به جهت آشنایی با توانمندی‌های دانشگاه صنعتی شریف در عرصه‌های هوافضا، آموزش‌های حضوری و غیرحضوری بین‌المللی، و امکانات آزمایشگاهی به منظور امکان‌سنجی انتخاب دانشگاه جهت اجرای بخشی از فعالیت‌های آموزشی سازمان APSCO صورت گرفت.
در این برنامه میهمانان پس از بازدید از یکی از آزمایشگاه‌های دانشگاه شریف و آشنایی با توانمندی‌های عملی محققان، در جلسه‌ای با حضور مسئولین دانشگاه و چند تن از اساتید دانشکدۀ هوا و فضا و دانشگاه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در ابتدای این جلسه پس از معرفی کلی دانشگاه صنعتی شریف توسط آقای دکتر جلیلی – مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه، نمایندگان سازمان APSCO به معرفی این سازمان پرداختند. به گفتۀ ایشان هدف از سفر هیأت نمایندگان APSCO به کشور‌های عضو ایجاد یک شبکۀ آموزش فضایی در این کشورها می‌باشد.
در ادامه اساتیدی از دانشگاه صنعتی شریف، از جمله آقای دکتر پورتاکدوست، عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی هوا و فضا، آقای دکتر رشیدیان، مدیر پروژۀ ماهواره دانشگاه و آقای دکتر مظاهری، رئیس قطب علمی سامانه‌های هوافضایی کشور در خصوص توانمندی‌های دانشگاه صنعتی شریف در زمینه دانش و فناوری هوافضا صحبت نمودند و پیشنهادات خود را برای همکاری با سازمان APSCO ارائه کردند.
در پایان جلسه نیز آقای دکتر روستا آزاد، ریاست محترم دانشگاه شریف با اشاره به دیدار سال گذشته خود با روسای دانشگاه‌های آسیایی افزودند: کشورهای آسیایی باید تلاش مضاعفی برای دردست گرفتن مدیریت جهان داشته باشند. وی همکاری دانشگاه شریف و سازمان APSCO در زمینه هوا و فضا را یکی از قدم‌های موثر در این راه برشمردند.
در پایان جلسه نیر طرفین هدایایی را به رسم یادبود به یکدیگر تقدیم کردند.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran