دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۹۰/۰۳/۲۳  ۱۲:۵۱

امضای تفاهم‌نامه با شهرداری در راستای مدیریت پسماند و بهداشت محیط

مدیریت منابع انسانی و پشتیبانی دانشگاه و شهرداری منطقه ۲، تفاهم‌نامه‌ای در خصوص مدیریت پسماند و تفکیک پسماندهای خشک و تر امضاء کردند.
با امضای این تفاهم‌نامه از اول تیرماه سال جاری بحث تفکیک زباله‌های خشک و تر به شکل جدی‌تری اجرا خواهد شد.
در همین خصوص با آقایان حسینی (سرپرست اداره خدمات عمومی دانشگاه) و ایزدخواه (کارشناس زیباسازی دانشگاه) گفت وگویی ترتیب دادیم تا در خصوص این تفاهم‌نامه و اقدامات صورت گرفته اطلاعاتی را کسب نماییم.
سرپرست اداره خدمات عمومی دانشگاه در ابتدا تفکیک زباله‌های خشک و تر را موضوعی مهم دانست و گفت: بحث تفکیک زباله‌های خشک و تر و بازیافت دوباره این زباله‌ها مسلما در وضعیت بهداشتی دانشگاه تأثیر بسزایی خواهد داشت.
وی افزود: با توجه به اینکه دانشگاه یک مرکز آموزشی است و زباله خشک که اصلی‌ترین آن کاغذ و مقوا می‌باشد، به مقدار فراوانی تولید می‌شود، با تلاشی که صورت پذیرفت و هماهنگی‌هایی که با شهرداری منطقه ۲، اداره بازیافت انجام شد بحث تفکیک زباله‌ها اجرایی گردید.
حسینی در ادامه خاطر نشان کرد به منظور عملیاتی‌تر شدن این طرح، سطل‌های زباله‌ای مربوط به پسماندهای خشک در واحدهای کوچک‌تر دانشگاه مانند دانشکده‌ها، حوزه‌های ستادی، خوابگاه‌ها و ... تعبیه می‌شود، همچنین در جلسه توجیهی که در روز پنج شنبه هفته گذشته برگزار گردید، به پرسنل خدماتی، آموزش‌هایی توسط مسئولین اداره بازیافت شهرداری منطقه ۲ داده شد.
وی همچنین از پیگیری و نظارت اداره خدمات عمومی در این خصوص خبر داد و گفت: اکنون ۱۱ سطل بازیافت ۶۶۰ و ۱۱۰۰ لیتری در سطح دانشگاه و ۱۵ سطل نیز در سطح خوابگاه‌ها توزیع گردیده، همچنین ۲۴۷ سطل بازیافت به زودی در واحدهای مختلف دانشکده توزیع می‌شود که پس از اجرای کامل طرح، نظارت بر فعالیت درست نیروهای خدماتی در این خصوص و ... صورت خواهد پذیرفت.
حسینی افزود: ناظرین اداره خدمات عمومی با همکاری دانشکده‌ها و واحدهای مستقر در دانشگاه و همکاری خود پرسنل خدماتی، شرح وظایف هفتگی را برای پرسنل تعیین کرده‌اند که نظارت بر مبنای همین شرح وظایف صورت می‌گیرد.
سرپرست اداره خدمات عمومی دانشگاه در خاتمه صحبت‌های خود، مکانیزه کردن جمع‌آوری زباله‌ها را اقدامی مهم دانست و بر همکاری تمام پرسنل دانشگاه تأکید کرد.
در ادامه مجتبی ایزدخواه (کارشناس زیباسازی دانشگاه) با اشاره به اینکه هیچ محیط دانشگاهی تاکنون اقدام به اجرای چنین طرحی نکرده است گفت: خوشبختانه دانشگاه صنعتی شریف در این مورد نیز همانند دیگر طرح‌های اجرایی، پیشتاز بوده است و برای اولین بار در محیط‌های فرهنگی این طرح به اجرا در آمده است.
ایزدخواه با اشاره به اینکه اجرای این طرح تنها مختص نیروهای خدمات دانشگاه نیست گفت: در خصوص اجرای درست این طرح، ما در حال تهیه بروشورهایی برای کارکنان، اساتید و دانشجویان هستیم تا این عزیزان را نیز از اهمیت این طرح آگاه سازیم تا همکاری آنان را در این طرح بیشتر ببینیم.
وی در ادامه خاطر نشان کرد که برای بازیافت پسماندهای تر نیز برنامه‌هایی داریم که اکنون در مرحله بررسی می‌باشد تا بتوانیم با همکاری شهرداری و اداره بازیافت، پسماندهای تر را نیز بازیافت کنیم.
ایزدخواه در پایان خاطر نشان کرد؛ درآمدی که دانشگاه از اجرای این طرح کسب می‌کند صرف اجرای همین طرح و پرسنل خدماتی مجری طرح خواهد شد.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran