دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۹۰/۰۳/۱۷  ۱۲:۳۱

نشست صمیمی معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با نخبگان دانشگاه

نشست صمیمانه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان با دانشجویان نخبه دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
به گزارش نشریه شریف، عصر روز چهارشنبه یازدهم خرداد ماه سال جاری دكتر نسرین سلطان‌خواه در ادامه دیدار با نخبگان كشور به همراه معاونان و مدیران خود با دانشجویان نخبه دانشگاه صنعتی شریف كه مورد حمایت این بنیاد هستند دیدار و گفت و گو كردند.
‎در ابتدای مراسم دكتر روستا آزاد رییس دانشگاه صنعتی شریف ضمن خیر مقدم به دكتر سلطان‌خواه و معاونینش گفت:
خوشبختانه حدود یک دهه است که حمایت از نخبگان کشور مورد توجه بیشتری قرار گرفته است و از ظرفیت‌های آنها تا حدی استفاده می‌شود.
‎دكتر روستا آزاد خاطر نشان كرد: کشور ظرفیت فوق‌العاده‌ای برای رشد و توسعه دارد و باید از این ظرفیت‌ها به درستی استفاده کند.
وی در ادامه با اشاره به بافت اجتماعی بسیار جوان ایران گفت: ما با تلفیق نیروی جوان فعال و روحیه فراگیری علم و دانش می توانیم رکوردهای خوبی در سطح جهانی به جای بگذاریم.
ریاست دانشگاه در ادامه به اهمیت پرورش روحیه مدیریت در نخبگان اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین نکته‌ای که در خصوص نخبگان باید به آن توجه کرد، بحث پرورش نخبگانی است که بتوانند به درستی در حوزه مدیریت وارد شوند.
‎در ادامه این مراسم پرسش و پاسخ نخبگان دانشگاه برگزار شد و دانشجویان طرح‌ها و پیشنهادات خود را با دكتر سلطان‌خواه در میان گذاشتند.
در ادامه مهندس عظیمی ریاست بانک توسعه تعاون کشور، در خصوص تفاهم‌نامه چهارجانبه ای که بین بنیاد ملی نخبگان، وزارت تعاون، معاونت علمی و فناوری و بانک توسعه تعاون امضا شده توضیحاتی ارایه کرد.
‎ ‎در خاتمه مراسم نیز دكتر سلطان خواه طی سخنانی اظهار داشت: با توجه به اینکه حدود ۱۱۰۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان هستند و با توجه به صحبت‌هایی که سال گذشته با نخبگان این دانشگاه شده بود، خوشبختانه از چند ماه پیش در این دانشگاه مکانی جهت ارتباط سریع‌تر و راحت‌تر دانشجویان نخبه دانشگاه صنعتی شریف با بنیاد ملی نخبگان ایجاد گردیده است.
وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: ما در بنیاد ملی نخبگان نگاهمان این است که فضای علمی و فناوری کشور متحول شود.
دكتر سلطان‌خواه خاطر نشان كرد: ما می‌خواهیم از هم‌فکری نخبگان در برنامه‌ریزی‌های کلان بنیاد استفاده کنیم و مسیرهای نو و جدیدی جهت پشتیبانی از ایده‌های آنان را فراهم خواهیم کرد.
سلطان‌خواه یادآور شد؛ در خصوص جذب نخبگان در بخش‌های دولتی نیز آیین‌نامه‌هایی جهت تسهیل استخدام این عزیزان تصویب خواهیم کرد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در پایان سخنان خود از همه نخبگان دانشگاه صنعتی شریف تقاضای هم‌فکری و همکاری در پیشبرد اهداف بنیاد ملی نخبگان کرد.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran