دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۹۰/۰۳/۰۹  ۱۴:۴۶

سه شریفی رتبه‌های برتر مقطع دکتری در همایش دانش‌آموختگان نانو فناوری

در اولین گردهمایی دانش‌‌آموختگان فناوری نانو، از سه دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف در مقطع دکتری تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه شریف، اولین گردهمایی دانش‌‌آموختگان فناوری نانو، با حضور دکتر مجتبی شریعتی نیاسر رئیس انجمن نانوفناوری ایران، دکتر رضایت مدیر کارگروه توسعه منابع انسانی ستاد توسعه فناوری نانو، دکتر بابالو دبیر اجرایی همایش، دکتر کمره‌ای رئیس پردیس دانشکده‌‌های فنی دانشگاه تهران و حجت‌الاسلام ابوترابی نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، چهارم خرداد ماه سال جاری، در محل پردیس دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار شد.
در این برنامه ۱۱ نفر از دانش‌آموختگان برتر بر اساس تعداد مقاله ISI، انتشار کتاب و پتنت در زمینه فناوری نانو و شرکت در همایش‌ها انتخاب شده و از آنها تقدیر شد.
طبق نظر هیئت داوران در دوره دکتری ۳ نفر از دانشگاه صنعتی شریف و ۲ نفر از دانشگاه تهران و در دوره کارشناسی ارشد دانش‌آموختگان برتر از دانشگاه‌های کاشان، تهران،‌ علوم پزشکی تهران، صنعتی سهند، تربیت مدرس و پژوهشگاه مواد و انرژی انتخاب شدند.
بنابر این گزارش، دکتر مرتضی محمودی از دانشگاه صنعتی شریف، دکتر علی اکبر آشکاران از دانشگاه صنعتی شریف، دکتر عباس منتظری از دانشگاه صنعتی شریف، دکتر هدی مولوی از دانشگاه تهران و دکتر فتح‌الله‌پور فیاض از دانشگاه تهران به ترتیب رتبه‌های اول تا پنجم دوره دکتری را کسب کردند.
و همچنین مهندس الهام جنت‌دوست از دانشگاه صنعتی سهند، مهندس علی بازرگان از پژوهشگاه مواد و انرژی، مهندس امیر تقوی نصرآبادی از دانشگاه تهران، مهندس ناهید پیرهادی از دانشگاه تربیت مدرس، مهندس داود قنبری از دانشگاه کاشان و مهندس سیم زر حسین زاده از دانشگاه علوم پزشکی تهران رتبه های اول تا ششم دوره کارشناسی ارشد را به خود اختصاص دادند.
خاطرنشان می شود؛ در ادامه این همایش، میزگردی با حضور مسئولین و دانش‌آموختگان، پیرامون بررسی مسایل و مشکلات دانش‌آموختگان و ارایه راهکارهای مناسب، با عنوان «دانش‌آموختگان، فرصت‌ها و چالش‌ها» برگزار شد و در پایان این برنامه، از دانش‌آموختگان حاضر برای تشکیل هسته دانش‌آموختگان فناوری نانو ثبت‌نام به عمل آمد.
شایان ذکر است، در حاشیه برگزاری همایش دانش‌آموختگان فناوری نانو، نمایشگاهی از دستاوردهای مراکز علمی و شرکت‌های پژوهشی در زمینه فناوری نانو برپا شد. از جمله غرفه‌های حاضر در این نمایشگاه می‌توان علاوه بر حضور ستاد توسعه فناوری نانو، به حضور دانشگاه‌های تربیت‌مدرس، صنعتی شریف، علوم پزشکی تهران، دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی و شرکت‌های پژوهشگران نانوفناوری و پویا پژوهش نانوفناور اشاره کرد.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran