دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۹۰/۰۳/۰۱  ۱۳:۳۵

تبدیل هیدرات‌های گازی از تهدید به فرصت در همایش ملی هیدرات‌های گازی

اولین همایش ملی هیدرات‌های گازی ایران با همت دانشکده مهندسی شیمی و نفت و انجمن مهندسی شیمی ایران در روزهای ۲۷ و ۲۸ آردیبهشت ماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
این همایش که با محورهای علمی، اکتشاف، حفاری، بهره‌برداری و مطالعه مخازن هیدرات گازی، تولید، ذخیره‌سازی و انتقال گاز به صورت هیدرات، ارزیابی اقتصادی تولید از مخازن هیدرات گازی و ... برگزار شده بود با استقبال خوب دانشمندان و محققین مواجه گردید.
در این همایش ۱۶۴ مقاله به دبیرخانه ارسال شده بود که از این میان ۴۲ مقاله به صورت شفاهی و ۷۹ مقاله به صورت پوستر در همایش ارایه شد.
در مراسم افتتاحیه این همایش، دکتر روستا آزاد ضمن خیر‌مقدم‌گویی به حضار، گفت:
چه خوب و لذت‌بخش است که اجزای مختلف کشور دست در دست یکدیگر بدهند تا مسائل کلیدی کشور را مرتفع سازند.
وی با اشاره به منابع و سرمایه‌هایی که در بخش هیدرات‌های گازی در دریاچه خزر و دریای عمان وجود دارد خاطرنشان کرد:
باید این موقعیت‌ها را بشناسیم و از آنها به عنوان یک فرصت استفاده کنیم نه یک تهدید.
وی منابع عظیم هیدرات‌های گازی را به عنوان ابزار بسیار قوی علمی برای دانشمندان دانست و تصریح کرد:
مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌ها باید با یکدیگر تعاملات خوبی داشته باشند تا بتوانند با کمک یکدیگر منابع موجود در منطقه را به فرصت‌های بسیار خوبی تلقی کنند.
دکتر روستا آزاد در پایان ضمن تشکر از حضور صمیمانه دانشمندان و اساتید افزود؛ امیدوارم این همایش باعث پیشرفت ایران و رسیدن به دستاوردهای علمی و عملیاتی چشمگیری شود و مقدمه‌ای باشد برای همایش‌ها و حرکت‌های اثرگذار دیگر.
لازم به ذکر است در حاشیه این همایش ۶ کارگاه با عناوین؛ مهندسی تضمین چند فازی سیال از منظر تشکیل هیدرات، هیدرات‌های گازی، معضل یا مزیت در صنایع نفت، گاز و صنایع دیگر، کنترل فوران چاه، مدیریت ریسک در واحدهای فرآیندی، حفاری دریایی و مشکلات موانع عملیاتی خطوط لوله انتقال نفت و گاز - توپک رانی برگزار گردید.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran