دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۹۰/۰۳/۰۱  ۱۲:۱۹

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه صنعتی شریف و قرارگاه خاتم‌الانبیاء

دانشگاه صنعتی شریف و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در راستای همکاری‌های دوجانبه در پروژه‌های صنعتی و دانش‌بنیان قرارداد همکاری منعقد کردند.
به گزارش خبرنگار نشریه شریف، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء به عنوان بزرگترین پیمانکار پروژه‌های اجرایی و کلان کشور و دانشگاه صنعتی شریف به عنوان یکی از پیشتازان رابطه با صنعت و پیشتاز اجرای پروژه‌های صنعتی و دانش‌بنیان روز دوشنبه هفته گذشته در حاشیه چهارمین همایش ملی صنایع فراساحل تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
این تفاهم‌نامه همکاری مشترک برای تعریف پروژه‌هایی در حوزه‌های مختلف عمرانی، ساخت سکوهای دریایی، اسکله‌های نفتی، انرژی‌های بالادستی، نیروگاه‌ها، مخابرات، ارتباطات و فناوری اطلاعات و محیط زیست، مترو، حفاری، تونلینگ و طراحی تاسیسات مرتبط بوده تا توان‌مندی دانش‌بنیان دانشگاه شریف به توان‌مندی عملیاتی قرارگاه خاتم‌الانبیاء تبدیل شود.
در این نشست مشترک، دکتر روستا آزاد ریاست دانشگاه و تعدادی از اساتید دانشگاه صنعتی شریف و همچنین فرمانده قرارگاه خاتم جناب سردار رستم قاسمی و معاونینش حضور داشتند.
سردار قاسمی در این نشست طی سخنانی به نقد جایگاه دانشگاه پرداخت و ضمن بیان برخی راهکارهای همکاری بهتر دانشگاه و صنعت، به نحوه انجام پروژه‌ها در قرارگاه اشاره کرد. وی عنوان کرد، در امسال پروژه‌های زیر ۲۰۰ میلیارد تومان در قرارگاه انجام نمی‌گیرد و کمترین مبلغ قراردادها، در سال گذشته ۱۰۰ میلیارد تومان بوده که امسال این مبلغ به ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است. گفتنی است جملات ابتدایی سخنان قاسمی حول موضوعات نفت و نیرو بود.
بنا براین گزارش؛ پس از امضای این تفاهم‌نامه به پیشنهاد طرفین مقرر شد کارگروه‌های تخصصی ویژه هر بخش تشکیل شود تا تفاهم‌نامه جنبه اجرایی به خود گیرد و عملیاتی شود.
در این تفاهم‌نامه بر زمینه‌های مختلف توانایی‌های تحقیقاتی دانشگاه صنعتی شریف به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه‌های صنعتی کشور و توان‌مندی‌های اجرایی قرارگاه خاتم‌الانبیاء تاکید شده است.
در این تفاهم‌نامه بر زمینه‌های مختلف توانایی‌های تحقیقاتی دانشگاه صنعتی شریف به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه‌های صنعتی کشور و توان‌مندی‌های اجرایی قرارگاه خاتم‌الانبیاء تاکید شده است تا با پیوند توان‌مندی دانشی این دانشگاه با توانمندی اجرایی قرارگاه خاتم الانبیاء یک توانمندی عملیاتی دانش‌بنیان به‌وجود آید و این تفاهم‌نامه نقطه تعامل تحقق توان‌مندی‌های عملیاتی و اجرایی دانش‌بنیان خواهد بود.
لازم به ذکر است، در این تفاهم‌نامه تنها رئوس همکاری دو طرف قید شد و برنامه‌های کلی عملیاتی این پروژه در قالب قراردادهای مشترک، پژوهشکده‌های مشترک و شرکت‌های مشترک از سوی کارگروه‌های تخصصی اولویت‌بندی خواهد شد.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran