دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۹۰/۰۲/۲۴  ۱۳:۵۶

مراسم فارغ‌التحصیلی دانش‌آموختگان سال تحصیلی ۸۹-۸۸ برگزار شد

مراسم فارغ التحصیلی دانش آموختگان سال تحصیلی ۸۹-۸۸ دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
در ابتدای مراسم، دکتر میرعمادی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه چنین آغاز کرد: سخنانم را با گرم‌ترین درود و سلام به شما عزیزان آغاز می‌كنم و حضور گرم یکایک شما عزیزان را در این مراسم خیر مقدم عرض می‌کنم.
اجازه دهید گرم‌ترین تبریک خود را خدمت یکایک شما دانش‌آموختگان عزیز که توفیق ارتقا به مدارج علمی را داشته‌اید، عرض نمایم.
حضور در جمع گرم شما دانش‌آموختگان عزیزِ دانشگاه صنعتی شریف فرصتی مغتنم و به یاد ماندنی و با ارزش است. امیدوارم ایامی را كه در این دانشگاه برای كسب علم و دانش و اخلاق گذرانده‌اید، همراه با خاطراتی خوش و درس‌آموز، و ماندگار برای شما بوده باشد.
دکتر میرعمادی خطاب به دانش‌آموختگان گفت: تاریخ ایران، تمدنی بسیار كهن و دیرینه دارد که در عرصه‌ی فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی در شمار كشورهای برجسته و پیشتاز قرار داشته و دارد، که نقش دانش‌آموختگان، فرهیختگان و عالمان همیشه مؤثر و برجسته بوده است.
امروز، شما دانش‌آموختگان عزیز به عنوان قشر فرهیخته کشور این نقش مهم را بر عهده دارید و مسئولیت سنگینی در سازندگی و توسعه علمی و صنعتیِ کشورِ عزیزمان دارید.
وی آموزش و دانایی را موتور اصلیِ رشد و توسعه در دنیای امروز برشمرد و افزود: ایجاد اقتدار و قدرت رقابت برای ورود به بازارهای جدید به وسیله آموزش و دانایی به‌دست خواهد آمد. آموزش مبتنی بر اخلاق، خلاقیت و مهارت، شرط لازم برای نیل به رشد اقتصادی، توسعه، سازندگی و بالندگی کشور است.
معاون آموزشی دانشگاه، دانشگاه صنعتی شریف را به عنوان یک دانشگاه پیشرو و موثر در سند توسعه‌ی علمی کشور دانست و گفت:
دانشگاه صنعتی شریف به عنوان یک دانشگاه پیشرو، نقش کلیدی در سند توسعه‌ی علمی کشور و چشم‌انداز ۱۴۰۴ برای کسب رتبه نخست کشور در منطقه را دارد و این نقش با برنامه‌ریزی بر پایه رویكرد دانایی محور و بستر اخلاق‌مداری و قانون‌مداری به عنوان توسعه‌ی پایدار محقق خواهد شد.
ایشان در ادامه سخنان خود تصریح کرد چشم‌انداز دانشگاه صنعتی شریف تربیت مدیران و مهندسان لایق و متعهد برای خدمت به کشور و همچنین تولید علم و گسترش مرزهای دانش می‌باشد.
ایشان با اشاره به اهمیت کیفیت آموزش در دانشگاه خاطرنشان کرد؛ نظم و انضباط آموزشی و اخلاق مهندسی در اینجا بسیار مهم است، نقش دانشجو و استاد در کیفیت این دانشگاه همیشه مهم بوده و مهم خواهد بود. توجه به این نکات مهم است که دانشگاه صنعتی شریف به عنوان یک دانشگاه پیشرو و مرجعیت علمی در كشور مایه اقتدار، سربلندی ایران، و عزت ملی بوده و در جهان نیز از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
وی در ادامه به فارغ التحصیلان متذکر شد که؛ امیدوارم شما با سه رکن علم و عمل و ایمان به تلاش‌های خود ادامه دهید و به مدارج بالاتر دست یابید. همیشه به یاد داشته باشید که توسعه‌ی علمی و صنعتی کشور فقط در سایه‌ی اخلاق مهندسی، راست‌گویی و پای‌بندی به قانون محقق می‌شود. شما باید با تقویت روحیه‌ی اعتماد به نفس، خودباوری و ایمان به خداوند بزرگ در تقویت بنیه‌ی علمیِ خود و فتحِ مرزهای علوم مختلف همواره کوشا باشید و از فرصت‌ها نهایت استفاده را نمایید. شما امروز دانشگاه صنعتی شریف را ترک و وارد مرحله‌ی جدیدی از زندگی پرتلاش خود می‌شوید. در هر کجا که خواهید بود، کشور عزیزتان و دانشگاه خودتان را فراموش نکنید. دانشگاه شما همواره به حمایت فکری و معنوی شما نیاز دارد.
دکتر میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سال‌های پر فراز و نشیب را پشت سر گذاشتید. حضور شاد و موفقیت‌آمیزِ امروز شما در این مراسم، مرهون زحمات کسانی است که برای شما خالصانه قدم برداشته تا شما فرزندان را به این درجه‌ی علمی برسانند.
در رأس این افراد، پدران و مادران دلسوزتان هستند که شبانه روز در کنارتان بوده‌اند و به خاطر شما همواره سختی‌ها را به جان خریدند.
همچنین استادان هستند که آموخته‌های خود را مشتاقانه به شما منتقل کردند.
و در نهایت، ملت سربلندی هستند که این دانشگاه با هزینه‌ی آنها زمینه‌ساز موفقیت امروز شما بوده‌اند.
برای جبران این همه خوبی‌ها و مهربانی‌ها، رسالت و وظیفه‌ی شما بسیار سنگین است. امیدوارم در انجام این رسالت که آزمونی برای شماست، سربلند و پیروز باشید، و بتوانید دینِ خود را به پدران و مادران دلسوزتان و همچنین به این سرزمین علم و دانش ادا كنید و هیچ‌گاه یادمان نرود از این‌‌كه خداوند این توفیق را به ما داده كه در مسیر علم و دانش قدم برداریم. باید همیشه و در همه حال خداوند را ناظر بدانیم و از نعمت‌هایی كه خداوند به ما داده است، به نحو احسنت استفاده نماییم.
معاون آموزشی دانشگاه تعداد فارغ التحصیلان دانشگاه از بدو تأسیس تا کنون را ۳۳۱۲۸ نفر عنوان کرد و فارغ التحصیلان سال گذشته دانشگاه را ۲۰۳۳ نفر برشمرد.
دکتر میرعمادی در پایان سخنان خود گفت: لازم است در اینجا از دکتر مقداری که ۹ سال معاون آموزشی دانشگاه بوده‌اند، دکتر شریف‌خانی مدیر روابط عمومی دانشگاه و همه‌ی عزیزان در مدیریت‌های حوزه‌ی معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی و آقایان مهندس فاتحی و مهندس اسدی تشکر و قدردانی نمایم.
حجت الاسلام والمسلمین محمدنژاد مسئول نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه ضمن تبریک به اساتید که شاهد به بار نشستن زحماتشان هستند گفت: به فارغ‌التحصیلان با نشاط و پر انرژی این دانشگاه که همیشه افتخار آفرین بوده اند، عبور از یکی از مراحل آموختن و تحصیل را شادباش می گویم.
وی با اشاره به این نکته که فراغت از تحصیل در این دوره به معنی پایان راه کسب علم و دانش نیست، گفت: امیدوارم که فارغ‌التحصیلان همچنان به کسب دانش و تحصیل علم با انگیزه بیشتر و قوی‌تری ادامه دهند.
نماینده نهاد رهبری در دانشگاه با تصریح این نکته که دانشگاه صنعتی شریف یکی از پویاترین و پرنشاط‌ترین دانشگاه‌های کشور است گفت: در هر کاری سختی‌هایی وجود دارد و باید در این دنیا تلاش کرد تا در روز قیامت به آرامش ابدی دست یافت.
حجت الاسلام والمسلمین محمدنژاد در پایان سخنان خود از درگاه خداوند برای همه فارغ‌التحصیلان و خانواده‌های آنها خواستار آرامش، آسایش و ستایش شد.
در بخش دیگری از این مراسم دکتر روستاآزاد ریاست دانشگاه ضمن تبریک به فارغ‌التحصیلان و خانواده‌های آنها و ابراز خوشحالی از حضور در جمع آنها گفت: مسئولین دانشگاه با وجود مشکلات و موانعی که وجود دارد تمام تلاش خود را جهت ارایه بهترین خدمات و سیستم‌های آموزشی به دانشجویان می‌کنند و امیدوارم که فارغ‌التحصیلان عزیز، دانشگاه و کشور خود را فراموش نکنند و با استفاده از مهارت‌هایی که کسب کرده‌اند، به پیشبرد اهداف دانشگاه و کشورشان کمک کنند.
ایشان با ذکر این نکته که سطح سیستم آموزشی ایران با کشورهای پیشرفته فاصله زیادی دارد گفت: خوشبختانه با وجود تمامی این کمبودها، همه ساله شاهد دستاوردها و خروجی‌های خوبی را هستیم.
دکتر روستا آزاد در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد که، امیدوارم که با همت و تلاش مضاعف همه عزیزان روز به روز دانشگاهی به مراتب بهتر و علمی‌تر داشته باشیم.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran