دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۹۰/۰۲/۲۴  ۱۲:۴۸

کسب رتبه اول طراحی دومین دوره مسابقات شناورهای هوشمند

دانشگاه صنعتی شریف رتبه اول طراحی دومین دوره مسابقات شناورهای هوشمند را کسب کرد.
تیم‌های برگزیده مرحله طراحی دومین دوره مسابقات شناورهای هوشمند اعلام شدند، دانشگاه صنعتی شریف، سازمان صنایع دریایی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار، دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی مالک اشتر در میان برگزیدگان مرحله طراحی قرار گرفتند.
بهنام صادق‌زاده، دبیر کمیته فنی مسابقات شناورهای هوشمند اعلام کرد: از بین ۴۲ گزارش دریافت شده، ۶ تیم برگزیده مرحله طراحی مسابقات شناورهای هوشمند معرفی شدند. وی ادامه داد تیم آرسین به نمایندگی از دانشگاه صنعتی شریف رتبه اول طراحی، تیم‌های تورنادو از سازمان صنایع دریایی و پرشین کرفت از دانشگاه صنعتی امیرکبیر به صورت مشترک رتبه دوم طراحی را کسب نموده‌اند. همچنین تیم‌های سی‌ام‌یو ۱۴ از دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی دانشگاه چابهار، دلفین از دانشگاه اصفهان و آراد از دانشگاه صنعتی مالک اشتر به صورت مشترک حائز رتبه سوم طراحی گردیدند.
صادق‌زاده اعلام کرد مطابق با اعلام قبلی، برای تیم رتبه اول مرحله اول طراحی مبلغ ۲۰ میلیون ریال، تیم‌های رتبه دوم ۱۵۰ میلیون ریال و تیم‌های رتبه سوم ۱۰ میلیون ریال جایزه در نظر گرفته شده است.
شایان ذکر است دومین دوره مسابقات شناورهای هوشمند به همت دانشگاه صنعتی شریف و انجمن مهندسی دریایی ایران از مهرماه سال ۱۳۸۹ آغاز شده است و مسابقات نهایی آن تابستان سال جاری با همکاری فدراسیون قایقرانی جمهوری اسلامی در دریاچه ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.
دبیر کمیته فنی مسابقات با اعلام اینکه گزارش‌های ارسالی در ۱۷ فصل مختلف مورد بررسی قرار گرفته است گفت: بسیاری از تیم‌ها دارای نوآوری در زمینه‌های طراحی بدنه، طراحی سیستم رانش و طراحی مکانیزم حرکت هوشمند بوده‌اند و مصمم به ساخت شناور و شرکت در مسابقات مرحله نهایی هستند.
وی در ادامه افزود خوشبختانه استقبال خوبی از مسابقات صورت گرفته است و سطح رقابت بین تیم‌های شرکت کننده نزدیک است و کیفیت طراحی‌ها در سطح بالایی قرار دارد.
وی در پایان اظهار امیدواری نمود؛ امیدورایم با حمایت مسئولان دانشگاه ها ، مدیران مراکز صنعتی و دولتی و سایر علاقه‌مندان از این مسابقات و تیم‌های شرکت‌کننده در آن شاهد رقابت ۴۲ شناور هوشمند در مرحله نهایی مسابقات باشیم.
علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت طرح‌های مسابقات می‌توانند به آدرس اینترنتی www.asvc.ir مراجعه نمایند.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran