دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۹۰/۰۲/۲۲  ۱۶:۰۲

حضور بیش از ۲۰۰ دانش‌آموخته در مراسم فارغ‌التحصیلی پردیس بین‌الملل

سومین دوره مراسم فارغ‌التحصیلان پردیس بین‌المللی دانشگاه صنعتی شریف ۲۱ اردیبهشت ماه با حضور دكتر روستا آزاد، رییس دانشگاه صنعتی شریف، دکتر غلامی رییس پردیس بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف در کیش، روسای دانشکده‌های دانشگاه صنعتی شریف، مهندس عامری، مدیر عامل و رییس هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، امام جمعه کیش، فرمانده نیروی انتظامی و جمعی از مسوولان، اساتید مقیم و خانواده دانشجویان برگزار شد.
این مراسم با خوش آمدگویی مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل پردیس، دکتر سلک غفاری به عنوان دبیر اجرایی مراسم آغاز و سپس حجت‌السلام و المسلمین علیدادی امام جمعه جزیره کیش به سخنرانی پیرامون حق علم پرداخت و در ادامه معاون آموزشی پردیس بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف به تمرکز پردیس بر تحصیلات تکمیلی و همچنین رشد علمی پردیس و رشد ارائه تعداد مقالات بین‌المللی اشاره کرد و گفت: در این دوره ۱۶۷ دانشجوی ارشد و ۴۷ دانشجوی کارشناسی از پردیس فارغ‌التحصیل شده‌اند.
دکتر باقری ادامه داد: در ۴ سال اخیر تعداد ۴۷۴ نفر که ۳۶۲ نفر آنها کارشناسی ارشد و ۱۱۲ نفر کارشناسی بوده‌اند از پردیس بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف مدرک اخذ کرده‌اند.
به گفته وی، ادامه تحصیل ۲۵ درصد از فارغ‌التحصیلان این پردیس در مقطع دکتری به صورت بورس در دانشگاه‌های مطرح دنیا همچون دانشگاه تگزاس، سیدنی، توکیو، پرینستون، بوستون، اوکلاهاما، وین، منچستر و ... بوده که توان علمی بالای دانش‌آموختگان این دانشگاه را نشان می‌دهد.
رییس دانشگاه صنعتی شریف نیز در بخش دیگری از این مراسم به ایجاد تغییر و تحول در پردیس دانشگاه بر اساس برنامه پنجم توسعه از دانشگاه خصوصی متعلق به شریف به شعبه‌ای از دانشگاه شریف اشاره کرد.
دکتر روستا آزاد همچنین به انطباق اهداف راهبری سازمان منطقه آزاد کیش با دانشگاه صنعتی شریف در حوزه شرکت‌های دانش بنیان و اعلام آمادگی چند شرکت برای آغاز فعالیت در این زمینه و همچنین تأسیس مرکز رشد و پارک فناوری در تعامل گسترده با سازمان منطقه آزاد و حوزه خلیج فارس اشاره کرد.
یادآوری می‏‌شود، بیش از ۹۰ دانش آموخته در نخستین دوره و بیش از ۱۶۰ دانش آموخته در دومین دوره مراسم فارغ‌التحصیلی این دانشگاه مفتخر به دریافت مدرك تحصیلی از دانشگاه پردیس بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف شدند.
در حال حاضر بیش از ۹۰۰ دانشجو در مقاطع كارشناسی و كارشناسی ارشد و دکترا در پردیس بین‌الملل كیش دانشگاه صنعتی شریف مشغول به تحصیل هستند.
خاطر نشان می‌شود، در این مراسم مهندس میرزایی معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی شریف، دکتر مولایی، دکتر گبل، دکتر کریمی‌پور، دکتر سپهری و دکتر صفائیه در جمع دانش‌آموختگان حضور داشتند.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran