دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۹۰/۰۲/۲۰  ۱۰:۲۷

اولین همایش ملی هیدرات‌های گازی هفته آینده در دانشگاه برگزار می‌شود

اولین همایش ملی هیدرات‌های گازی ایران با همت دانشکده مهندسی شیمی و نفت و انجمن مهندسی شیمی ایران ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ماه در دانشگاه برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار نشریه شریف، این همایش با محورهای علمی، اکتشاف، حفاری، بهره‌برداری و مطالعه مخازن هیدرات گازی، تولید، ذخیره سازی و انتقال گاز به صورت هیدرات، ارزیابی اقتصادی تولید از مخازن هیدرات گازی و ... آغاز به کار خواهد کرد.
دکتر تقی‌خانی دبیر این همایش در نشست خبری که در روز دوشنبه هفته گذشته برگزار شد در خصوص انگیزه مسئولین دانشکده مهندسی شیمی و نفت از برگزاری این همایش گفت: تأکید بر وجود مخازن هیدرات گازی کشور و اهمیت استفاده از آن‌ها و نقش آن‌ها در تأمین انرژی کشور، بررسی مشکلات فنی و زیست محیطی در تولید از مخازن هیدرات گازی دریایی به ویژه در عمق زیاد، ارایه آخرین دستاوردهای علمی و عملیاتی در رفع چالش‌های فنی موجود ناشی از تشکیل هیدرات‌های گازی در واحدهای فرآیندی، بررسی کاربردهای صنعتی هیدرات گازی، ایجاد بستری مناسب جهت تبادل نظر و انتقال دانش فنی و تجارب موجود بین محققین کشور در حوزه هیدرات گازی و تشکیل کمیته راهبری به منظور عملیاتی نمودن و استفاده از مخازن هیدرات گازی موجود در کشور از اهداف و انگیزه‌های مسئولین جهت برگزاری این همایش بوده است.
وی از برگزاری کارگاه‌هایی در روزهای ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت در دانشکده مهندسی شیمی با عناوین؛ مهندسی تضمین چند فازی سیال از منظر تشکیل هیدرات، هیدرات‌های گازی: معضل یا مزیت در صنایع نفت، گاز و صنایع دیگر، کنترل فوران چاه، مدیریت ریسک در واحدهای فرآیندی، حفاری دریایی و مشکلات موانع عملیاتی خطوط لوله انتقال نفت و گاز - توپک رانی خبر داد.
دکتر تقی‌خانی در پایان این نشست به خبرنگاران گفت: امید است اولین نشست تخصصی در حوزه هیدرات گازی به اهداف از پیش ترسیم شده خود دست یابد و استمرار این نشست را در سال‌های آتی توسط دانشگاه‌ها و مراکز صنعتی کشور شاهد باشیم.
لازم به ذکر است این همایش در روز ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ماه در دانشکده مهندسی شیمی و نفت دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran