دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۹۰/۰۱/۲۴  ۱۵:۲۱

اخذ گواهی‌نامه بین‌المللی توسط آزمایشگاه آزمون و ارزیابی تجهیزات شبکه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، آزمایشگاه آزمون و ارزیابی تجهیزات شبکه دانشگاه صنعتی شریف موفق به اخذ گواهی‌نامه بین المللی استاندارد کیفیت ISO17025 گردید.
این آزمایشگاه که با حمایت مرکز تحقیقات مخابرات ایران و به عنوان آزمایشگاه مرجع در کشور برای تست تجهیزات شبکه‌های کامپیوتری (اعم از سوئیچ و مسیریاب) در دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در سال گذشته راه‌اندازی شد، آزمون‌های عملکرد، سرعت و کارایی و انطباق با پروتکل‌های شبکه را به کمک تجهیزات پیشرفته انجام می‌دهد و بدین ترتیب اصالت دستگاه‌های متنوع وارداتی یا تولید شده در داخل و کیفیت و مشخصات فنی آن‌ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهد تا مطابق آن چه که سازنده ادعا کرده است قابل استفاده باشد.
خاطر نشان می‌شود با پیگیری‌های مستمر و به دلیل رعایت الزامات استاندارد کیفیت خدمات آزمایشگاهی، این آزمایشگاه موفق گردید گواهی‌نامه معتبر بین‌المللی ISO17025 را اخذ نماید.
لازم به ذکر است در طول یک سال گذشته دستگاه‌های متعدد شبکه مورد تست و ارزیابی قرار گرفتند که تقلبی یا سالم بودن آن‌ها به همراه شیوه عملکرد این دستگاه‌ها توسط این آزمایشگاه کشف و به مراجع ذی‌صلاح (از جمله سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی) اعلام شد.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran