دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۹۰/۰۱/۲۱  ۱۴:۵۲

برگزاری دومین کنفرانس ملی ایمنی و مدیریت پسماندهای شیمیایی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، دومین کنفرانس ملی ایمنی و مدیریت پسماندهای شیمیایی ۲۳ فروردین ماه سال جاری در دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌گردد.
امید دست چین دبیر این کنفرانس در این خصوص گفت:
از سال ۱۳۸۷ پروژه‌ای تحت عنوان ایمنی و مدیریت پسماندهای شیمیایی توسط انجمن علمی تحقیقاتی کاوش دانشکده شیمی جهت جلوگیری از روان‌سازی پسماندهای خطرناک به محیط زیست آغاز گردید که از همان سال تا به اکنون در دانشکده شیمی اجرایی شده است، لذا در راستای آگاه‌سازی مراکز تولید کننده پسماندهای شیمیایی از خسارات فردی و محیطی این نوع پسماند، تصمیم گرفته شد که کنفرانسی تحت عنوان ایمنی و مدیریت پسماندهای شیمیایی به صورت ملی و دوسالانه برگزار شود که اولین دوره آن در ۲۰ بهمن ۱۳۸۸ با حضور دانشجویان، اساتید، مدیران صنایع و سازمان‌های دولتی برگزار گردید. نتایج ارزشمند کسب شده از دور اول همایش ما را بر آن داشت تا در سال جهانی شیمی و در راستای تعامل بیشتر مراکز صنعتی و آموزشی و تحقیقاتی کشور و همچنین در راستای آگاه سازی این مراکز از پتانسیل‌های موجود در تحقیقات دانشگاهی در ارتباط با این حوزه، دومین دوره این کنفرانس را نیز در ۲۳ فروردین ۱۳۹۰ در دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف برگزار نماییم.
وی افزود: در همین راستا از دانشجویان (در رشته‌های شیمی، مهندسی شیمی، محیط زیست، ایمنی و بهداشت، مهندسی عمران و ...) جهت ارائه مقالات پژوهشی و همچنین از کلیه اساتید دانشگاه‌ها، مدیران و کارشناسان صنایع، مدیران و کارشناسان سازمان‌های دولتی و ... جهت شرکت در کنفرانس دعوت به عمل آورده شد و امید است در آینده‌ای نه چندان دور شاهد کشوری ایمن و عاری از هرگونه آلودگی‌های شیمیایی باشیم.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran