دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۸۹/۱۲/۲۵  ۱۶:۴۴

بازدید رئیس دانشگاه تکنولوژی مارا از دانشگاه صنعتی شریف

آقای پروفسور ساهُل حمید، رئیس دانشگاه تکنولوژی مارا (UITM) مالزی به اتفاق دکتر احمد اکبری، رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان از دانشگاه صنعتی شریف بازدید و با دکتر روستا آزاد، رئیس دانشگاه شریف دیدار نمودند.
در ابتدا میهمانان به همراه دکتر رسول جلیلی، مدیر دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه صنعتی شریف از بخش‌های مختلف دانشگاه از جمله دو آزمایشگاه در دانشکده مکانیک بازدید نموده و پس از آن برای دیدار با دکتر روستا آزاد در دفتر ریاست دانشگاه حاضر شدند.
در آغاز جلسه آقای دکتر روستا آزاد، رئیس محترم دانشگاه صنعتی شریف ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان، به معرفی دانشگاه صنعتی شریف پرداخته و سابقۀ همکاری علمی این دانشگاه را با کشور مالزی تشریح نمودند. سپس پروفسور حمید ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه صنعتی شریف، به معرفی دانشگاه تکنولوژی مارا پرداختند. به گفتۀ رئیس دانشگاه مارا این دانشگاه با داشتن بیش از ۱۸۹ هزار دانشجو، بزرگترین موسسۀ آموزش عالی دولتی کشور مالزی به شمار می‌آید. وی همچنین افزود: اغلب دانشجویان دانشگاه مارا در کمتر از شش ماه پس از فارغ‌التحصیل شدن وارد بازار کار می‌شوند.
در ادامه رؤسای دو دانشگاه با بحث در مورد وضعیت آموزش عالی در کشورهای اسلامی، بر این نکته تأکید نمودند که در مدیریت دانشگاه‌ها باید از آموزه‌های اسلامی حداکثر استفاده را نمود. در همین راستا دکتر روستا آزاد با تأکید بر نقش کلیدی خانواده در اسلام افزودند: دانشگاه صنعتی شریف در نظر دارد در افق بلند مدت با همگرا ساختن سه وجه تحصیل، کار و ازدواج، مقدمات را برای رشد و تعالی دانشجویان دانشگاه فراهم نماید.
در پایان جلسه دو طرف علاقه‌مندی خود را برای ایجاد همکاری علمی بین دو دانشگاه اعلام نمودند. همچنین آقای پروفسور حمید از آقای دکتر روستا آزاد برای بازدید از دانشگاه تکنولوژی مارا دعوت کردند.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran