دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۸۹/۱۲/۱۰  ۱۳:۳۴

برگزاری چهارمین همایش ملی صنایع فراساحل در دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، چهارمین همایش ملی صنایع فراساحل با محوریت تقویت توان مهندسی در اردیبهشت ماه سال آینده در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.
رشد چشمگیر تقاضا برای انرژی‌های فسیلی باعث توجه بسیاری از كشورها به منطقه خاورمیانه خصوصاً خلیج فارس و دریای خزر به عنوان منبع سرشار انرژی شده است. نگاهی گذرا به حجم سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در این مناطق و حضور گسترده شرکت‌های خارجی گواهی بر این ادعاست. برخورداری ایران از این موهبت عظیم الهی یعنی قرار گرفتن در میان دو قطب بزرگ انرژی و وجود میادین مشترک دریایی بایستی زمینه‌ای را فراهم آورد تا شرکت های طراحی، مهندسی و پیمانکاری بیشتری در حوزه صنایع فراساحل تشکیل و توسعه یابند. موفقیت این شرکت‌ها در داخل کشور (انجام پروژه‌ها) و خارج از کشور (صدور خدمات فنی و مهندسی) در گرو ارتقاء دانش فنی و مهندسی آنها جهت بهبود و توسعه کیفی پروژه‌های ذیربط می‌باشد.
چهارمین همایش ملی صنایع فراساحل با حضور فعال کارشناسان و مدیران حرفه‌ای از بخش‌های سیاست‌گذاری، کارفرمایی، شرکت‌های طراحی و مهندسی، پیمانکاران، سازندگان تاسیسات و تجهیزات و اساتید دانشگاهی برگزار خواهد شد.
از اهداف این همایش می توان به موارد زیر اشاره كرد:
آشنایی با فناوری‌های نـو و تحقیقات در پروژه‌های فراساحل، ارتقاء دانش فنی شرکت‌های طراحی و مهندسی ایرانی در پروژه‌هـای فراساحل، آشنایی با تجهیزات و فرآیند ساخت و نصب پروژه‌های فراساحل، معرفـی روش‌هـای نــوین در تعمیر و نگهداری ماشـین‌آلات، سکوها و سازه‌های فراساحل و...
خاطر نشان می‌شود این همایش ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت ماه سال آینده در دانشگاه برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان جهت كسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس سایت همایش به نشانی www.oic2011.ir مراجعه نمایند.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran