دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۸۹/۱۲/۱۰  ۱۳:۱۷

جلسه تحویل پروژه‌ی گیرنده DVB به سازمان صدا و سیما

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، در اواخر بهمن ماه، جلسه‌ای با حضور دکتر علی عسکری معاون فنی سازمان صدا و سیما، دکتر عسگری رئیس اداره کل IT سازمان صدا و سیما، دکتر روستا آزاد، دکتر عطاردی، دکتر شریف خانی، دکتر شعبانی، دکتر سعیدی، مهندس ابطحی برگزار گردید.
این جلسه جهت تحویل  پروژه ی گیرنده DVB سیگنال های ویدیویی دیجیتال به سازمان صدا و سیما تعیین گردیده بود و در این جلسه دکتر عطاردی نماینده گروه ضمن معرفی طرح و توضیحات شفاهی در خصوص این پروژه، هدف اصلی از ایجاد این طرح را کاهش قیمت و توان مصرفی عنوان کرد.
وی همچنین خاطر نشان کرد؛ این طرح با بهترین طرح‌های دنیا قابل مقایسه است و باعث کاهش توان مصرفی تا ۵۰ درصد گشته است.
وی در خصوص این گروه حدوداً ۱۵ نفره گفت: این تیم یک تیم بسیار قوی و منحصر به فرد است و به نظر بنده یک سرمایه بزرگ ملی قلمداد می‌شود و بعد از اتمام این پروژه نباید از هم گسیخته شود.
دکتر عطاردی مدت زمان سپری شده برای انجام این پروژه را ۳ سال عنوان کرد.
در ادامه این جلسه؛ معاون فنی سازمان صدا و سیما، ضمن تشکر از تک‌تک افراد این گروه که با کیفیت بالای کار خود موجب پیشرفت این پروژه شده‌اند تشکر کرد و افزود: چون ما یک سازمان حرفه‌ای هستیم، باید تمام حرکت‌هایمان هم حرفه‌ای باشد. وی به برخی فعالیت‌های صدا و سیما اشاره کرد و گفت: سیستم مدیریتی که اکنون حاکم است که بسیار توانمند و قوی عمل کرده است.
دکتر علی عسکری در پایان خاطر نشان کرد امیدواریم که بتوانیم از این طرح استفاده کنیم و مردم از فایده‌های آن بهره مند شوند.
دکتر روستا آزاد نیز ضمن تشکر از حضور دکتر عسگری و قدردانی از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های وی گفت: در کشور مکان‌هایی که بتوانند علاوه بر اینکه فعالیت‌های خود را انجام دهند، بتوانند دستی هم بر شانه سایر بخش‌ها به خصوص حوزه‌های بنیادی بکشند، زیاد نیستند.
وی به برخی از این سازمان‌ها از جمله شرکت نفت، وزارت دفاع و سازمان صدا و سیما اشاره کرد و افزود: امیدوارم این مراکز بتوانند به سایر سازمان‌ها نیز یاری برسانند.
دکتر روستا آزاد در این جلسه به بحث فرار مغزها اشاره کرد و افزود: ما باید به دنبال راهی باشیم که دانشجویان و فارغ التحصیلان ما انگیزه‌ای برای رفتن از ایران نداشته باشند و امیدوارم سازمان‌هایی مانند وزارت دفاع، صدا و سیما و ... از این فارغ‌التحصیلان حمایت کنند.
ایشان در پایان خاطر نشان کرد: عملاً باید به مسائل اقتصادی به صورت راهبردی فکر کرد. کمتر سازمانی در کشور آینده نگری دارد و اکثراً به فکر امروزشان هستند که باید به این مسئله جدی پرداخته شود.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran