دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۸۹/۱۲/۰۳  ۱۳:۲۵

حضور یکی از شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه در نمایشگاه FINEX 2011

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، سومین جشنواره ملی نوآوری و شكوفایی فجر انقلاب اسلامی و نمایشگاه بزرگ تجاری سازی اختراعات و نوآوری‌های ایران (FINEX2011)، هجدهم تا بیست و یكم بهمن ماه در مصلای امام خمینی تهران برگزار گردید.
بنا بر این گزارش، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در نشست رسانه‌ای قبل از جشنواره گفت: در راستای تحقق منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مبنی بر ضرورت تجاری سازی دستاوردهای علمی و به منظور ساماندهی اختراعات و رشد سریعی كه به تازگی در كشور در این زمینه شاهد هستیم این جشنواره برگزار می‌شود.
همچنین، دكتر نسرین سلطان‌خواه، با بیان اینكه در چهار سال گذشته اختراعات و ثبت آن در كشور رشد و پیشرفت چشمگیری داشته است، تصریح كرد: تا سال ۲۰۰۴ حدود ۴۷۰۰ اختراع در سازمان مالكیت‌های صنعتی به ثبت رسیده كه این میزان در بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸ از مرز ۲۰ هزار اختراع هم گذشته است؛ این مساله ضرورت اقدامات حمایتی و هدایتی را بیش از پیش روشن می‌كند.
در این جشنواره، از هشت هزار نفر از مخاطبین بنیاد ملی نخبگان، ۲۵۰۰ شركت برای حضور و بازدید از جشنواره و ۱۰ كشور خارجی برای حضور و ارائه دستاوردهایشان دعوت شده بودند.
به گزارش خبرنگار نشریه شریف، شرکت لیان، آذین، مارین که با سابقه سه سال همکاری تیمی از فارغ التحصیلان دانشگاه، در سال ۱۳۸۸ تاسیس شده است، به دعوت از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در بخش اختراعات تجاری شده این نمایشگاه، حضور پیدا کرد. هدف اصلی این شرکت طراحی، ساخت و اجرای انواع محصولات کم مصرف با استفاده از ال‌ئی‌دی به منظور زیباسازی و روشنایی فضاهای شهری می باشد.
به گفته آقای زرندی مدیرعامل شرکت، این شرکت، تاکنون موفق شده است بیش از پنج محصول را در زمینه نورپردازی و روشنایی تولید نماید. همچنین علاوه بر فروش محصولات در چند شهر کشور، توانایی فنی خود را در اجرای چندین پروژه نورپردازی مانند سالن همایش‌های برج میلاد، خانه هنرمندان ایران، آب نمای تسنیم (بزرگترین آب نمای کشور واقع در اتوبان مدرس)، مجسمه آرش واقع در اتوبان همت، ساختمان شورای نظارت بر صدا و سیما و ... به اثبات رسانده است.
بنا برگفته مدیرعامل این شرکت، لیان آذین در کنار فعالیت‌های جاری خود، ایجاد محیطی کاملاً علمی و تخصصی به منظور ارائه راهکارها، تربیت متخصصین، معرفی فن‌آوری‌های جدید و برتر در خصوص اهداف شرکت را همواره مورد توجه قرار داده است و از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه در این زمینه دعوت به همکاری می‌نماید.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran