دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۸۹/۱۱/۲۳  ۱۵:۱۷

رونمایی تقویم پژوهش و فناوری جمهوری اسلامی با حضور راهپیمایان

تقویم پژوهش و فناوری جمهوری اسلامی ایران با حضور جامعه دانشگاهی و شركت‌كنندگان در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در مقابل دانشگاه صنعتی شریف، رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مراسم رونمایی از تقویم دستاوردهای پژوهشی و فناوری ۳۲ ساله جمهوری اسلامی ایران، روز جمعه با حضور رضا روستا آزاد رییس دانشگاه صنعتی شریف، مدیران و دانشجویان این دانشگاه و مردم حاضر در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه برگزار شد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف در مورد انگیزه‌های طراحی و ویژگی‌های این تقویم گفت: بعد از پیروزی انقلاب كبیر جمهوری اسلامی در ایران، دستاوردهای بسیاری در حوزه‌های پژوهشی و فناوری حاصل شده كه برخی از آنها خود نقطه آغازی برای دستیابی به پیشرفت‌های افزون‌تر در دیگر حوزه‌های علمی به شمار می‌آیند.
دکتر محمد شریف خانی افزود: در سال‌های دفاع مقدس، به دنبال تحریم‌های علیه ایران، گام‌هایی هر چند كوچك برای رسیدن به خودكفایی كشور آغاز شد كه در سال‌های اخیر، این تلاش‌ها به پیشرفت‌های چشمگیر در زمینه‌های هوافضا، دانش هسته‌ای، علوم و فنون دفاعی، فناوری‌های نانو، فناوری‌های بایو و علوم دارویی، منجر شد.
وی، انتقال روند دستیابی به موفقیت‌های علمی و فناوری و شرح تلاش خستگی‌ناپذیر پژوهشگران كشور در رسیدن به پیشرفت‌های موجود به نسل جوان را از مهم‌ترین انگیزه‌های طراحی و تدوین تقویم پژوهش و فناوری جمهوری اسلامی در دانشگاه صنعتی شریف، عنوان كرد.
دکتر شریف خانی خاطرنشان كرد: هر یك از داشته‌های گنجینه باارزش دستاوردهای علمی و فناوری جمهوری اسلامی در یكی از روزهای تاریخ شمسی ایران زمین، متولد شده كه این روزها همراه با شرح وقایع پژوهشی آن در این تقویم، گنجانده شده است كه امروز، همزمان با سالروز تولد جمهوری اسلامی به مردم و جامعه علمی كشور، تقدیم خواهد شد.
دریافت فایل تقویم

روابط عمومی دانشگاه

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran