دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۸۹/۱۱/۰۶  ۱۴:۳۲

معرفی برترین‌های مسابقات علمی دانشجویی انجمن بین‌المللی مهندسان نفت

مسابقات منطقه‌ای امسال در كشور بحرین و مسابقات جهانی در كشور آمریكا برگزار می‌شود.
انجمن بین‌المللی مهندسان نفت یکی از معتبر‌ترین انجمن‌های علمی در بخش بالادستی صنعت نفت در دنیا است که توسط تعدادی از دانشمندان و متخصصان علمی نفت جهان، تأسیس شده و بیش از ۷۵۰ هزار متخصص صنایع بالادستی در بیش از ۱۷۰ کشور جهان از جمله ایران در آن عضویت دارند.
طی چند ساله اخیر دانشجویان ایرانی توانسته‌اند با کسب رتبه‌های برتر در مسابقات منطقه‌یی (خاورمیانه) و نهایی (آمریکا) افتخارآفرینی كنند.
امسال نیز دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف چون گذشته توانستند موفقیت‌هایی را در این زمینه كسب نمایند.
بنا بر این گزارش، در مقطع كارشناسی چهارنفر از دانشجویان دانشكده مهندسی شیمی و نفت دانشگاه صنعتی شریف مورد تقدیر قرار گرفتند.
در این دوره از مسابقات بهنام كشاورزی موفق به كسب رتبه نخست و مدال طلا گردید، همچنین محمد حامدی راد و ماندانا توكلیان نیز موفق شدند رتبه دوم و مدال نقره این دوره از مسابقات را كسب نمایند و حسین معاذاللهی نیز موفق به كسب دیپلم افتخار در این مسابقات گشت.
روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف با محمد حامدی راد رتبه دوم كشوری این مسابقات گفت و گویی ترتیب داده كه بخشی از آن را می‌خوانید:
وی در مصاحبه با روابط عمومی دانشگاه گفت: من از همان سال اولی كه وارد دانشگاه شدم، دوست داشتم که کاری را در کنار درسم انجام دهم و چون سال اول از درس‌های رشته‌مان چیز زیادی نخوانده بودم نتوانستم وارد این گونه رشته‌ها و مسابقات شوم. تا اینکه تابستان امسال با آقای نجفی یکی از دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه آشنا شدم. ایشان گروهی با نام گروه فراصوت را در دانشكده مهندسی شیمی و نفت تشكیل داده اند.
وی در مورد فعالیت‌های این گروه گفت: این گروه تأثیر فراصوت بر پدیده های مختلف را بررسی می کنند.
وی در ادامه گفت: بعد از این كه وارد گروه فراصوت شدم، با همكاری آقای نجفی و به كمك راهنمایی‌های ایشان و استفاده از آزمایشگاهی كه وی در اختیار من قرار داد و با همكاری ماندانا توكلیان موضوعی را انتخاب كرده و بر روی آن كار كردیم و خوشبختانه توانستیم در این خصوص رتبه دوم كشوری را كسب نماییم.
ایشان همچنین اظهار داشت كه این تجربه، تجربه‌ای خوب در کارهای تحقیقاتی وی بوده است و همچنین دوست دارد در پروژه‌های بعدی که بیشتر به مهندسی شیمی و نفت مربوط است شرکت کند و مقالات بهتر و جامع‌تری در این خصوص بنویسد.
حامدی‌راد اظهار داشت: نوشتن این مقاله باعث شد كه من علاقه بیشتری به موضوع فراصوت پیدا كنم و امیدوارم بتوانم تحصیلاتم را در این زمینه ادامه دهم.
وی در پایان از همكاری آقای نجفی و دوستانش در گروه فراصوت تشكر كرد.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran