دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۸۹/۱۰/۱۱  ۱۶:۰۰

سهم دانشگاه صنعتی شریف از برگزیدگان جشنواره ملی پژوهشگران برتر

یازدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر کشور با حضور رئیس دفتر ریاست جمهوری، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونین ایشان، رؤسای دانشگاه‌ها و پژوهشگران برتر کشور در محل سالن اجلاس سران برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، در این مراسم که در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار گردید، پژوهشگران و فناوران برتر کشور در سه بخش پژوهشی، فناوری و انجمن‌های علمی، قطب‌های علمی و نشریات علمی معرفی شدند.
در بخش پژوهشگران برتر علوم پایه، دکتر اعظم ایرجی‌زاد رییس پژوهشکده نانو دانشگاه، عضو هیات علمی دانشكده فیزیك و دارای مدرک دکتری فیزیک از دانشگاه ساسکس انگلستان موفق به کسب رتبه برتر گردید. انتشار ۷۲ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی و بیش از ۱۰۰ مقاله در کنفرانس‌های داخلی و بین‌المللی، انجام بیش از ۴۰ طرح پژوهشی در زمینه‌های فیزیک سطح - فیزیک لایه‌های نازک – ساخت تجهیزات آزمایشگاهی، ساخت حسگرهای گاز و حسگر اپتیکی - ساخت سلول‌های خورشیدی - ساخت و بررسی خواص نانو ذرات، نانو سیم‌ها و لایه‌ها و پوشش‌های نانومتری و همچنین چندین طرح مطالعاتی در زمینه کاربرد نانو تکنولوژی در صنایع مختلف و انجام چند طرح پژوهشی در زمینه بررسی وضعیت زنان در آموزش عالی و افزایش مشارکت زنان در علوم و تکنولوژی از جمله افتخارات دکتر ایرجی‌زاد به شمار می‌آید، همچنین خاطر نشان می شود ایشان به عنوان بانوی نخبه سال ۱۳۸۷ نیز معرفی شده‌اند.
در بخش پژوهشگران برتر گروه فنی و مهندسی، دکتر رضا نقد آبادی، موفق به کسب عنوان برتر شد. دکتر رضا نقد‌آبادی دارای مدرک دکتری در رشته مکانیک از دانشگاه واترلو کانادا می‌باشند. از افتخارات ایشان می‌توان به انتشار بیش از ۷۰ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی و بیش از ۱۳۰ مقاله در کنفرانس‌های داخلی و بین‌المللی و انجام بیش از ۱۵ طرح پژوهشی اشاره کرد.
در بخش مرکز رشد برتر در زمینه تبدیل علم به ثروت، مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه موفق به کسب این عنوان گشت. از فعالیت های این مرکز می توان به گسترش تحقیقات و شکوفایی روحیه تتبع و استعدادها در جامعه، گسترش طرح‌های کاربردی نیمه صنعتی، ارتقاء سطح علمی خدمات تخصصی و بهبود کیفیت فعالیت‌ها برای ایجاد الگوهای پژوهشی اشاره کرد.
در بخش طرح برتر فناوری نیز طرح غواص‌بر sea-cruiser از شرکت لیان پیشرو خلیج فارس از شرکت های مرکز رشد دانشگاه موفق به کسب این عنوان گردید.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran