دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۸۹/۱۰/۰۴  ۲۰:۰۰

انتقال اداره سنجش، نظارت و ارزشیابی دانشگاه به حوزه ریاست

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، یک شنبه هفته گذشته مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ارزشیابی، سنجش و نظارت دانشگاه و معارفه مسئولین جدید این اداره با حضور دکتر روستا آزاد سرپرست دانشگاه، دکتر میرعمادی معاون آموزشی، دکتر شریف‌خانی مدیریت روابط عمومی، مسئولین جدید و پرسنل آن مرکز برگزار گردید.
در این مراسم دکتر رضا نقدآبادی به عنوان مدیر کل ارزشیابی، سنجش و نظارت دانشگاه معرفی شد. همچنین دکتر جلالی هروی به عنوان دبیر هیئت ممیزه دانشگاه، دکتر ادیب به عنوان دبیر هیئت اجرایی جذب دانشگاه، دکتر کوچک‌زاده به عنوان مشاور حوزه ریاست دانشگاه در خصوص ارزیابی عملکرد معرفی گردیدند.
در این مراسم دکتر روستا آزاد ضمن تشکر و قدردانی از حضور کلیه کارشناسان و مدیران در جلسه افزود: این یک سنت خوبی است که در روابط عمومی پایه‌گذاری شده که در جلسه تودیع و معارفه کلیه پرسنل حضور داشته باشند.
و در ادامه گفت: در حوزه مهم و حساس جذب و هدایت سرمایه انسانی در طول سال‌های گذشته آقای دکتر جلالی هروی انصافاً کارهای متعددی را با پرسنل محدود و فضای محدود انجام داده‌اند و علی رغم آنکه در چارت تشکیلاتی دانشگاه این فعالیت‌ها در دسته‌های مختلفی بوده و علی‌القاعده دانشگاه می‌بایست هر مورد را به یک بخش و یک مدیریت مستقل می‌سپرد، لیکن به حمدا... دکتر جلالی با توانمندی‌های خود و زحماتی که کشیدند و با کمک پرسنل مجموعه که منشاء اثر هستند مسائل مختلفی چون جمع‌آوری آمار و اطلاعات، سنجش، ارزیابی و نظارت سالیانه، هیأت ممیزه برای ارتقاء و ترفیع و همین طور جذب را به خوبی و شایستگی انجام داده‌اند.
وی خاطر نشان کرد: با چشم‌اندازی که دانشگاه دارد، برای آن که بتوان گام‌های بلندتری را برداشت و بر موفقیت‌ها و توفیقات گذشته افزود، بر آن شدیم چارت تشکیلاتی دانشگاه قدری عملیاتی‌تر شود و متناسب با این کار عزیزان متعددی گوشه‌های کار را به دست گیرند.
دکتر روستا آزاد در ادامه افزودند: در این رابطه آقای دکتر ادیب نظری حوزه جذب را متولی شده‌اند و دبیر هیأت اجرایی جذب هستند، آقای دکتر کوچک‌زاده به عنوان مشاور ارزیابی و عملکرد مسئولیت مربوطه به رتبه‌بندی دانشگاه و جمع‌آوری اطلاعات آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اجرایی را عهده دارند و آقای دکتر نقدآبادی به عنوان مدیر اداره سنجش، نظارت و ارزشیابی و مکانیزم ترفیع و هدایت و اطلاع‌رسانی به اعضای هیأت علمی را عهده‌دار خواهند شد و بعد از این اعضای هیأت علمی به صورت مستقیم با هیأت ممیزه سر و کار نخواهند داشت و کمیته ترفیع به عنوان متولی امر بایستی یک استاد شایسته ترفیع را شناسایی کند و به حوزه هیأت ممیزه معرفی نماید و این اقدام کار را قدری جدی تر خواهد کرد.
دکتر روستا آزاد خاطر نشان کردند: اصل سرمایه انسانی ما اساتید هستند و ما خواهان آن هستیم که این عزیزان بیشتر و فعال‌تر در صحنه باشند و افزود: بحث هیأت ممیزه که وظیفه ارتقاء اساتید را به عهده دارد را همچنان خود دکتر جلالی هروی به عهده دارند و دکتر میرعمادی موقتاً بر بحث‌های TA/RA و حق‌التدریس نظارت مستقیم خواهند داشت تا در یک زمان دیگر یک عزیز دیگر را در آن قسمت قرار دهیم تا کارها مدون‌تر و به پیش برود.
سرپرست دانشگاه گفت: اتفاق دیگری که افتاده است این که تمامی این حوزه‌ها که مستقیماً به حوزه آموزش متصل بود از این به بعد مستقیماً طبق چارت تشکیلاتی جدید به حوزه ریاست متصل خواهد شد.
دکتر روستا در پایان سخنان خود از دکتر جلالی قدردانی کرد و برای آن مرکز آرزوی موفقیت کرده و به کارکنان نشریه گفت: خواهش جدی من این است که با تیم تشکیل شده همانند قبل دلسوزانه فعالیت خود را ادامه دهید تا با کمک هم و دست به دست هم دانشگاهمان را هر روز بهتر از دیروز گردانیم.
در ادامه دکتر جلالی در جمع همکاران و مسئولین گفت: جا دارد از همه همکاران این مجموعه نهایت تشکر را داشته باشم. کارمندان این مجموعه با حس مسئولیت‌پذیری بالای خود همیشه باعث پیشبرد کارها به بهترین شکل بودند.
وی درادامه همکاران خود و مسئولیت‌های آنان را به مدیریت جدید معرفی کرد و از همه آنان صمیمانه تشکر کرد.
ایشان افزودند: جا دارد در مقابل ریاست محترم دانشگاه این نکته را عرض کنم که اگر همکاری این عزیزان نبود امکان نداشت من بتوانم کاری از پیش ببرم.
دکتر جلالی در پایان از دکتر روستا خواستار فراهم‌کردن شرایطی شد که همکاران وی بتوانند بهتر و مؤثرتر از قبل به وظایف خود عمل کنند.
دکتر میرعمادی با تأیید صحبت‌های دکتر جلالی گفت: طی این مدت که بنده در معاونت آموزشی بودم تمام کارها با نظم و ترتیب خاصی پیش می‌رفت و تمام همکاران با پشتکار فراوان و داشتن تجربیات خوب در همه زمینه‌ها همیشه در فعالیت‌های این مجموعه مؤثر بودند.
ایشان درادامه به سابقه آشنایی خود با دکتر جلالی اشاره کرد و افزود: من چند سالی در هیأت ممیزه با ایشان همکار بودم و در آن جا می‌دیدم که هم پرونده‌ها با دقت و حوصله و توجه کافی پیش می‌رفت و افزود: انشاا... این نظم و ترتیب سیستمی در این مجموعه همچنان ادامه پیدا کند.
وی در ادامه ضمن تشکر از دکتر جلالی و ابراز خوشحالی از این که در این چند سال در کنار وی بوده است گفت: برای ایشان و مسئولین جدید مجموعه آرزوی موفقیت و کامیابی را دارم و امیدوارم بتوانیم با همکاری هم به اهداف بلند مدت دانشگاه برسیم.
در ادامه این مراسم سایر حاضرین نیز ضمن قدردانی از دکتر جلالی، آرزوی موفقیت برای مدیریت جدید و کل مجموعه کردند و در پایان نیز بنا به سنت همیشگی یک جلد کلام ا... مجید به دکتر جلالی و مسئولین جدید اهدا گردید .

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran