دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۸۹/۰۹/۲۳  ۱۵:۰۰

مراسم گرامیداشت شهید دكتر مجید شهریاری برگزار شد

مراسم گرامیداشت شهید دكتر مجید شهریاری با حضور خانواده گرانقدر شهید (همسر و دو فرزند ایشان)، دكتر صالحی ریاست سازمان انرژی اتمی و هیات همراه، جمعی از اساتید و دانشجویان استاد شهریاری و هیات علمی و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در یك فضای روحانی و مملو از معنویت و آكنده از عطر شهادت حضرت امام حسین (ع) و اصحاب گرانقدرشان درتالار اجتماعات دانشكده انرژی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف دكتر صالحی ریاست سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به تلاش خستگی ناپذیر دكتر شهریاری در انجام مطالعات علمی گفت: دكتر شهریاری كه اینجانب افتخار معلمی او را داشته‌ام یكی از استادان بی‌مثال و پژوهشگری مومن و یگانه بود. ضایعه از دست دادن این دانشمند صبور، كوشا، عالم گرانقدر بسیار سنگین است و كسی همانند ایشان به این سرعت در جامعه ما ظاهر نخواهد شد، اما این دلیل بر همتی مضاعف در راستای تحقق آمال این استاد شهید نخواهد شد.
ایشان افزود: دكتر شهریاری در تمامی مراحل با سرعت حركت می كرد و در لقای الهی نیز با سرعت حركت نمود و من مطمئنم كه ایشان در هنگام شهادت گفته اند: «فزت و رب الكعبه» و اكنون نیز در اینجا حاضرند كه شهدا احیاء عند ربهم یرزقونند. ما در قبال این مصیبت صبر پیشه نموده‌ایم و به خدا توكل می كنیم كه «حسبنا الله و نعم الوكیل» و از او استمداد می‌طلبیم.
در ادامه مراسم همسر گرانقدر شهید با اشاره به روحیات معنوی دكتر شهریاری گفت: به احترام این شهید و این دانشگاه و اساتید مجید (دكتر شهریاری) از بیمارستان در این مراسم حاضر شده‌ام. ایشان از مریدان حضرت آیت‌الله جوادی آملی بودند و حضرت آقا نیز در پیامی به مناسبت شهادت ایشان پیام دادند. دكتر در انجام فرایض دینی، شركت در آیین مذهبی، حضور در جلسات اساتید اخلاق بسیار كوشا بودند.
ایشان ادامه داد: فراق دكتر شهریاری بسیار سنگین است اما سخنان دكتر صالحی به من آرامشی عظیم داد چراكه خداوند عالم ما را كفایت می كند و آرزو دارم اساتید مجید، دكتر صالحی ، دكتر سهراپ‌پور و سایر اساتید، ایشان را حلال كنند.
ایشان با اشاره به فرزند خویش محسن افزود: تمام تلاش خود را می كنم تا یك دكتر مجید شهریاری دیگر به كشور عزیزم تقدیم كنم.
در ادامه این برنامه ۲ تن از دانشجویان استاد شهریاری به بیان صفات و خصایل ایشان پرداخته و فرازهایی از پیام حضرت آیت‌الله جوادی آملی بمناسبت شهادت این استاد گرانقدر قرائت شد.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran