دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۸۹/۰۹/۰۹  ۱۶:۰۰

مراسم افتتاحیه دومین دوره مسابقات شناورهای هوشمند برگزار می شود

مراسم افتتاحیه دومین دوره مسابقات شناورهای هوشمند روز یکشنبه ۱۴ آذرماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.
مهندس شعبانی، دبیر کمیته روابط عمومی دومین دوره مسابقات شناورهای هوشمند با اعلام این خبر گفت: مرحله ثبت‌نام مسابقات به پایان رسیده و مراسم افتتاحیه مسابقات با حضور حدود ۷۰ تیم دانشجویی از دانشگاه‌های کشور و مشاورین علمی آنها، برخی از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و همچنین مدعوینی از مقامات کشوری و لشگری حامی این مسابقات، برگزار خواهد شد.
مهندس شعبانی افزود: دومین دوره مسابقات شناورهای هوشمند در سال تحصیلی ۹۰-۱۳۸۹ توسط قطب علمی هیدرودینامیک و دینامیک متحرک‌های دریایی دانشگاه صنعتی شریف و انجمن مهندسی دریایی ایران با همکاری برخی از سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی برگزار می‌شود و شامل دو مرحله طراحی و ساخت است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، وی همچنین اعلام داشت: این مسابقات در راستای ارتباط مؤثر و هدفمند دانشگاه‌ها و صنعت، به ویژه صنایع دریایی و با هدف استفاده از نیروی خلاقیت و نوآوری دانشجویان برنامه‌ریزی شده است که مورد تأیید و حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز قرار دارد.
شعبانی کشف ایده طراحی، طراحی دقیق و ساخت شناورهای بدون سرنشین و به کارگیری ابزارهای هوشمندسازی و نمایش توانمندی آن به دست دانشجویان مستعد کشورمان در قالب یک کارگروهی بلند مدت را از ویژگی های اصلی این مسابقات اعلام کرد.
وی با یادآوری اینکه دانشگاه صنعتی شریف در سال تحصیلی ۸۷-۱۳۸۶ اولین دوره این مسابقات را تحت عنوان مسابقات طراحی و ساخت شناورهای بدون سرنشین با موفقیت برگزار کرده است، خاطرنشان کرد: در ایالات متحده از سال ۲۰۰۸ تاکنون، سه دوره مسابقات تحت عنوان ASV Competition برگزار شده است و در سال ۲۰۱۰ سیزده تیم در مرحله نهایی آن شرکت داشتند. در حالی که اولین دوره چنین مسابقاتی توسط دانشگاه صنعتی شریف در سال ۲۰۰۷ برگزار شد و ۲۹ تیم در مرحله نهایی مسابقات شرکت داشتند.
دبیر کمیته روابط عمومی مسابقات شناورهای هوشمند در پایان اعلام کرد: با توجه به اینکه کلیه تیم های شرکت‌کننده در این مسابقات ترکیبی دانشجویی دارند، در صورتی که از حمایت مسئولان دانشگاه‌ها و مراکز صنعتی حمایت‌کننده برخوردار شوند بطور قطع کیفیت طرح‌ها و ساخت شناورهای هوشمند در مجموع بالاتر خواهد رفت و در نیل به هدف «گامی رو به جلو در عرصه فناوری» کمک شایانی خواهد کرد.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran