دانشگاه صنعتی شریف
نقشه سایتتماس با دانشگاهEnglish
۱۳۸۹/۰۹/۰۸  ۱۳:۰۰

برترین‌های اولین مسابقه ملی طراحی و ساخت اسباب بازی معرفی شدند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، همزمان با افتتاح پایگاه ارتباط با دانش‌آموزان، اولین دوره مسابقه طراحی و ساخت اسباب‌بازی در سطح دانش آموزان دوره‌های راهنمایی و دبیرستان برگزار شد.
در بخش ابتدایی مراسم دبیر اجرایی مسابقه ضمن تبریک عید سعید غدیرخم و ابراز خوشحالی از حضور در جمع دانش‌آموزان و خوش‌آمدگویی به آن‌ها‌، در مورد پایگاه ارتباط با دانش‌آموزان صحبت کرد و در مورد برنامه‌های این پایگاه توضیحاتی ارایه داد.
نیره پوده در مورد برنامه‌ریزی‌ها و مراحل مختلف مسابقه توضیحاتی ارایه داد و در ادامه افزود: تا پایان مهرماه ۹۱ اسباب‌بازی به دبیرخانه ارایه شد که بیشترین شرکت‌کننده‌ها از استان‌های تهران، خراسان رضوی، همدان، فارس، قزوین و قم بوده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: محور اصلی مسابقه ایجاد بستر مناسب جهت شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان ایرانی بوده است. خانم پوده افزود: به دلیل استقبال دانش‌آموزان و درخواست مدارس، دانش‌آموزان و دانشجویان جهت بازدید از نمایشگاه، مهلت دیدار از نمایشگاه تا شنبه تمدید گردید.
دبیر اجرایی مسابقه در پایان ضمن تشکر از کمیته اجرایی و اعضای دبیرخانه مسابقه برای دانش‌آموزان آرزوی موفقیت و کامیابی کرد.
دکتر سهراب‌پور، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در جمع دانش‌آموزان و والدین آن‌ها ضمن تبریک و خوش آمدگویی گفت: دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه نخبگان است و بهترین‌های ایران در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.
وی به این نکته اشاره کرد که امسال از ۱۰۰ نفر برتر کنکور ۹۷ نفر به این دانشگاه آمده‌اند و افزود: ما علاوه بر دارا بودن برنامه‌های آموزشی استاندارد، دانشجویان را به انجام فعالیت‌های علمی غیر درسی و برگزاری مسابقات و غیره تشویق می‌کنیم.
وی در ادامه افزود: صنعت اسباب‌بازی سازی در دنیا یک صنعت عظیم است و این مسابقات در بیشتر کشورها بین دانشجویان و دانش‌‌آموزان برگزار می‌شود. ایشان خاطر نشان کرد، ما در نظر داریم که این مسابقات را در سال‌های آینده بین دانشجویان نیز برگزار کنیم.
دکتر سهراب‌پور به برگزاری مسابقات مختلفی در دانشگاه از جمله مسابقات ACM، هواپیماهای بدون سرنشین، شناورهای هوشمند و غیره اشاره کرد و افزود امیدواریم در سال‌های آینده فعالیت‌های غیر درسی دانشجویان در دانشگاه بیشتر شود.
ایشان نیز در پایان از دانشجویانی که این مسابقات را برگزار کردند تشکر و قدردانی و همچنین برای تمامی حضار آرزوی کامیابی کرد.
مهندس محمد توکلی، دبیر کمیته داوری ضمن خوش آمد گویی در جمع دانش‌آموزان گفت: از دید من تمام کسانی که در این مسابقه شرکت کرده‌اند برنده هستند، چون از بین صد‌ها هزار دانش‌آموز ۹۰ تیم در این مسابقه شرکت کردند.
وی درمورد نحوه داوری طرح‌ها و امتیازدهی توضیحاتی ارایه داد و در ادامه گفت: یکی از مهم‌ترین معیارهای ما برای امتیاز دهی خلاقیت بوده است، خلاقیت فقط به معنی اینکه شما چیزی را که اصلاً وجود ندارد بسازید یا اینکه یک قانون جدید فیزیک به جامعه علمی معرفی کنید یا یک فرمول ریاضی را ابداع کنید نیست، بلکه کافی است شما یک اسباب بازی را ببینید و نقص‌های کوچک آن را دیده و برطرف نمایید. دبیر کمیته داوری در پایان از اعضای هیئت علمی دانشگاه و دانشجویان عضو کمیته داوری تشکر و قدردانی کرد. بر طبق اعلام هیئت داوران تیم‌های برگزیده این مسابقه به شرح زیر اعلام شد:

گروه روباتیک

اسباب بازی‌های "Light Wave" از شیـراز، "Smart toy" از خوی، "هگمتان روبات" از همدان و "مین‌یاب" از استان قمگروه فکری، اسباب بازی‌های "رهجو" از تهران، "زیک زاک" از کرمان، "چشم دل" از نجف آباد، "سودوکوی نابینایان" از قزوین و "بازی هوش" از تهران

گروه آموزشی و کمک آموزشی

اسباب‌بازیهای "جزیره اعداد" از سمنان، "ساداک" از اصفهان، "فقط در ۶ دقیقه" از شیراز، "نشانه‌ها" از تهران و "جدول تناوبی" هوشمند از اردبیل

گروه مدل‌سازی از مصنوعات بشری

اسباب بازی‌های "الاکلنگ خانگی" از اراک و "جارو برقی" از شهرکرد

گروه حرکتی- مهارتی

اسباب بازی‌های "سانیار" و "جام نوزدهم" از تهران

گروه فرهنگی-هنری

اسباب‌بازی‌های "خانه مادر بزرگ" از تبریز و "کوچول موچول" از تهران

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس web [at] sharif.ir ارسال فرمایید
۱۳۹۰، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
طراحی و اجرا در آزمایشگاه وب Powered by Cybiran